Scena Młodych

We wtorkowe popołudnie Gminnym Centrum Kultury im. Jerzego Lipki zawładnęła młodzież.  Było „na ludowo” i „na rokowo”.

W ramach „Sceny Młodych” (28.05.) królował „taniec, muzyka i śpiew”, prezentowano utalentowaną artystycznie młodzież z gminy Gogolin.  Organizatorzy przygotowali niezwykle różnorodny i bogaty  program kulturalny, który składał się z bloków tematycznych. W pierwszej części odbył się konkurs młodych talentów na interpretację pieśni z śląskiego śpiewnika. Wystąpili uczniowie szkół  i przedszkoli. Interpretacje oceniało jury w składzie: Elżbieta Klimas, Paulina Lulek, Rafał Jilg Leszek Wiklak. Członkowie jury gratulowali młodym artystom kreatywności i odwagi w interpretacji śląskiego repertuaru; wobec wyrównanego poziomu jury przyznało wszystkim równorzędne nagrody. Szczególną uwagę zwrócono jednak na przedszkolaki z Malni, które wystąpiły z niezwykłym repertuarem. Młodym artystom zakochanym w śląskiej pieśni ludowej, pamiątkowe statuetki, dyplomy i okolicznościowe płyty wręczyła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie.

 

 

W kolejnej części wystąpiła utalentowana muzycznie młodzież Zespołu Szkół w Gogolinie. Zachwycili zarówno soliści, jak i występujące zespoły. Nie zabrakło światowych przebojów muzyki pop, piosenki poetyckiej, wystąpiła grupa młodych liderów mniejszości niemieckiej,  młodzież przygotowała również utwory własnego autorstwa. Wielki entuzjazm wzbudził duet młodych artystów wykonujących bit box. Na scenie pojawili  się również zespoły muzyczne wykonujące wyłącznie muzykę instrumentalną i zespoły kabaretowe. Młodzi artyści przygotowali program pod okiem Małgorzaty Mielnickiej i Jakuba Niewaldy.   

W godzinach wieczornych, w sali widowiskowej GCK odbył się koncert bluesowo – rockowy opolskiej formacji Sold My Soul. Gogolińska scena przeszła ostrą próbę. Opolscy artyści  zaprezentowali bowiem cały wachlarz możliwości rockowego brzmienia. Wtorkowym koncertom towarzyszyły profesjonalne iluminacje świetlne.

koncert_wtorek_13.jpeg koncert_wtorek_14.jpeg

Organizatorem programu było Gminne Centrum Kultury w Gogolinie i Urząd Miejski w Gogolinie oraz Młodzieżowa Rada Miejska w Gogolinie. Program prowadził Leszek Wiklak i Tomasz Czekała.