Walczymy z koronawirusem

W związku z występującym zagrożeniem koronawirusem, Gmina Gogolin zakupiła dwa generatory ozonu, które będą wykorzystywane do ozonowania, czyli odkażania pomieszczeń obiektów gminnych, zwłaszcza w razie podejrzenia wystąpienia koronawirusa.

Zaletą metody ozonowania jest fakt, że ma ona charakter kompleksowy. Ozon jako gaz dociera do przestrzeni trudnych do zdezynfekowania inną metodą oraz charakteryzuje się dobrą przenikalności powierzchni porowatych. Ozonowanie należy do bezpiecznych dla zdrowia i życia ludzi metod dezynfekcji, jak również odgrzybiania i usuwania nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach i pojazdach. Jeden z ozonatorów będzie na wyposażeniu strażaków z Odrowąża, a drugi w dyspozycji Gminnego Centrum Reagowania w Gogolinie.

W dniu 24 września 2020 r. pracownicy Gminnego Centrum Reagowania zorganizowali szkolenie z bezpiecznego i skutecznego przeprowadzenia zabiegów dezynfekcji generatorami ozonu typu O3FRESH. Szkolenie odbyło się w remizie OSP Obrowiec, z zachowaniem warunków sanitarnych.  Udział w szkoleniu wzięli strażacy z OSP Gogolin, OSP Obrowiec, OSP Odrowąż oraz OSP Zakrzów, a także wytypowani do obsługi ozonatora pracownicy Urzędu Miejskiego w Gogolinie. Szkolenie zakończyło się wydaniem certyfikatów dla uczestników.

Serdecznie podziękowania dla strażaków z Obrowca za udostępnienie i przygotowanie sali na szkolenie oraz Panu Zbigniewowi Matrackiemu, przedstawicielowi firmy, w której ozonatory zostały zakupione, za przeprowadzenie szkolenia.