Projekt - Ekomuzeum

Uczniowie z Gogolina i Piska spotkali się kolejny raz w ramach projektu „Ekomuzeum – nasze wspólne dzieło”. Projekt promuje działania na rzecz ekologii i integracji.

Baner.jpeg

Drugie spotkanie w ramach projektu odbyło się 17 kwietnia br. w Gogolinie. Z Piska przyjechała grupa 18 uczniów z miejscowej szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli – Hany Bittovej i Petra Sikory. Do nich dołączyli uczniowie PSP nr 3 pod opieką Kornelii Miemczyk. Polscy i czescy uczniowie spotkali się w Publicznej Szkole Podstawowej w Gogolinie – Karłubcu, gdzie grupę powitali: dyrektor szkoły Kinga Kaptur, kierownik Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów Andrzej Halski i prowadzący projekt Robert Smiatek i Barbara Jaskólska. Współpraca partnerska z Piskiem ma dla naszej szkoły duże znaczenie, integruje uczniów, pozwala również na wymianę doświadczeń pedagogicznych – podkreśliła dyrektor Kaptur.

Uczestnicy projektu  rozpoczęli wspólny program w hali sportowej. Rozegrano mecze unihokeja, badmintona, mecz piłkarzyków stołowych, uczniowie z zapałem wspinali się również po ściance bulderingowej. Po sportowych emocjach na grupę oczekiwała przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Gogolin – Karłubiec Waltrauda Wicher, która przygotowała zajęcia artystyczne. Dzieci poznawały walory gliny jako ekologicznego materiału artystycznego. Po wspólnym posiłku uczestnicy projektu rywalizowali na siłowni zewnętrznej, poznali również historię Karolinki i historię gogolińskich pieców wapienniczych. Kolejne spotkanie w ramach projektu zaplanowano w maju br.