Maseczki dla seniorów

 

KOMUNIKAT

Szanowni Mieszkańcy Gminy Gogolin,

od czwartku 16 kwietnia w całej Polsce obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Można zrobić to za pomocą jednorazowej lub wielorazowej maseczki ochronnej, szala lub chusteczki.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców – osób starszych, uprzejmie informujemy, iż Urząd Miejski w Gogolinie od środy (15.04) uruchomi punkt wydawania maseczek wielokrotnego użytku dla seniorów powyżej 65 roku życia.

Maseczki można odebrać w punkcie przy gogolińskim magistracie, ul. Krapkowicka 6 (przy windzie), od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 12.00. Maseczki szyte są na bieżąco przez wolontariuszy oraz krawcowe z terenu gminy Gogolin, a zapasy w punkcie będą uzupełniane w ramach możliwości, tak, aby każdy senior mógł skorzystać z naszej akcji. Seniorzy powyżej 65 roku życia zamieszkujący sołectwa, w celu otrzymania maseczki, mogą zrobić to za pośrednictwem sołtysa wsi.

Ważne!

Ze względu na ograniczoną dostępność do materiałów, z których szyte są maseczki, obowiązuje ograniczenie – jeden senior może odebrać jedną maseczkę. Maseczkę można używać wielokrotnie, po każdym użyciu piorąc ją w temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza oraz sterylizując żelazkiem.