Nowe zasady załatwiania spraw w urzędzie

 

Aktualizacja z dnia 24.03.2020

Szanowni Mieszkańcy,

w związku z tym, iż mimo naszych próśb i apeli, codziennie odnotowujemy w tymczasowym punkcie obsługi zorganizowanym w Urzędzie Miejskim w Gogolinie, wizyty wielu osób, załatwiających sprawy niewymagające osobistego stawiennictwa lub chcących jedynie uzyskać informacje, dotyczące dalszego funkcjonowania urzędu, podjęliśmy decyzję, iż do odwołania w Urzędzie Miejskim w Gogolinie pilne i terminowe sprawy można załatwić osobiście tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Od 25 marca Urząd Miejski w Gogolinie nie będzie przyjmował klientów bez uprzedniego kontaktu telefonicznego.

W celu załatwienia sprawy, należy najpierw skontaktować się z sekretariatem bądź pracownikiem wydziału lub referatu (wykaz wszystkich numerów telefonów dostępny jest na stronie www.gogolin.pl).

Pracownik po rozmowie telefonicznej zadecyduje, czy sprawa wymaga pilnego i osobistego stawiennictwa w urzędzie, czy też można ją załatwić online lub telefonicznie. W przypadku konieczności osobistego załatwienia sprawy, pracownik urzędu umówi się z klientem na konkretny termin i godzinę wizyty w urzędzie.

Dodatkowo zainstalowaliśmy skrzynkę podawczą na rogu budynku (przy drzwiach wejściowych prowadzących na poziom -1, przy windach), do której można składać wszelkie wnioski, formularze, deklaracje śmieciowe, a także korespondencję.

Rejestracja zgonów i urodzeń również możliwa jest osobiście tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i ustaleniu indywidualnego terminu oraz godziny spotkania z pracownikiem (tel. 77 40 76 804).

PDFZarządzenie Nr Or.I.0050.43.2020 w sprawie ograniczenia funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Gogolinie w związku z epidemią koronowirusa.pdf

PDFZarządzenie Nr Or.I.0050.43.2020 w sprawie ograniczenia funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Gogolinie w związku z epidemią koronowirusa (skan).pdf
 

Aktualizacja z dnia 16.03.2020

Kasa na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Gogolinie została wyłączona z użytkowania. Opłat należy dokonywać za pomocą bankowości internetowej. W punkcie obsługi na poziomie -1 (przy windzie) przyjmowane są jedynie opłaty skarbowe. Numery kont bankowych dostępne są tutaj: http://gogolin.pl/756/6526/numery-kont-bankowych.html.

**

Informacja dotycząca przyjmowania skarg i wniosków przez Burmistrza Gogolina

Informujemy, iż od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania skargi i wnioski można zgłaszać telefonicznie pod nr tel. 77 4076814 lub poprzez adres e-mail sekretariat@gogolin.pl.

**

 

KOMUNIKAT

z dnia 12.03.2020

 

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Gogolin,

w nawiązaniu do wczorajszych informacji, podejmując działania mające na celu niedopuszczenie do  rozprzestrzeniania się koronawirusa, uprzejmie informuję, iż od poniedziałku 16 marca w Urzędzie Miejskim w Gogolinie pilne i terminowe sprawy będzie można załatwić osobiście po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Tymczasowy punkt obsługi klienta zostanie uruchomiony na poziomie -1 w budynku gogolińskiego magistratu (wejście od ul. Konopnickiej – przy windzie).

Proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: Urząd Stanu Cywilnego – 77 40 76 804, działalność gospodarcza – 77 40 76 824, sekretariat – 77 40 76 814, wydział zdrowia – 77 40 76 805.

W sprawach niewymagających natychmiastowego załatwienia proszę o kontakt telefoniczny z poszczególnymi wydziałami: http://gogolin.pl/757/6527/numery-telefonow-urzedu-miejskiego-w-gogolinie.html  lub mailowy: sekretariat@gogolin.pl.

Wszelkie opłaty proszę uiszczać w pierwszej kolejności za pomocą bankowości internetowej. Numery kont bankowych dostępne są tutaj: http://gogolin.pl/756/6526/numery-kont-bankowych.html. Osoby, które nie mają takiej możliwości będą mogły dokonać opłaty
w kasie na parterze budynku. O szczegółach będziemy na bieżąco informować za pomocą strony internetowej www.gogolin.pl, mediów społecznościowych oraz w gablotach informacyjnych i na drzwiach Urzędu Miejskiego w Gogolinie.

Jednocześnie pragnę podkreślić, że ograniczenie dostępu dla Klientów nie oznacza opuszczenia stanowisk pracy przez pracowników Urzędu Miejskiego w Gogolinie.  

Przypominam również, że procedura postępowania zarówno profilaktycznego, jak również w przypadku wystąpienia objawów charakterystycznych dla koronawirusa dostępne są na stronie Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/koronawirus. Osoby, które podejrzewają, że mogły zarazić się koronawirusem, powinny zgłosić się telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krapkowicach (całodobowy telefon alarmowy – dzwonić tylko w sytuacjach kryzysowych wymagających niezwłocznej interwencji – 502 635 535). W sprawie koronawirusa uruchomiono także infolinię NFZ: 800 190 590.

 

                                                                                                                                      Burmistrz Gogolina

                                                                                                                                         Joachim Wojtala

 

 

 

202003121440_0001-1.jpeg