Młodzież zapobiega pożarom

 

4 marca w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie zostały przeprowadzone eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

W turnieju wzięło udział 26 uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w trzech kategoriach wiekowych. W pracach komisji konkursowej udział wzięli mł. bryg. Marian Wiatrowski, druhna Marta Szóstko – sekretarz Zarządu Gminnego ZOSP RP w Gogolinie oraz pracownicy UM w Gogolinie Jolanta Krawiec i Małgorzata Malkusz. Zwycięzcami konkursu w poszczególnych kategoriach zostali:

Grupa I – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych:

  1. Rafał Włochowicz z PSP w Kamieniu Śl.;
  2. Julian Rogosz z PSP w Malni;
  3. Laura Morawiec i Dominik Rogosz z PSP w Malni.

Grupa II – uczniowie klas VII – VIII:

  1. Łukasz Włosek z PSP w Kamieniu Śl.;
  2. Maksymilian Bieńkowski z SPSP w Górażdżach;
  3. Maksymilian Gniża z SPSP w Górażdżach.

Grupa III – uczniowie szkół ponadpodstawowych (liceum):

  1. Marcin Mager;
  2. Izabela Woszek;
  3. Mateusz Starzec.

W imieniu Burmistrza Gogolina otwarcia oraz wręczenia nagród po zakończeniu eliminacji dokonał Sekretarz Gminy Bogusław Leśkiewicz. Każdy z uczestników konkursu otrzymał nagrodę oraz dyplom. Do etapu eliminacji na szczeblu powiatowym zakwalifikowały się po dwie osoby z każdej kategorii zajmujące pierwsze i drugie miejsce. W tegorocznym konkursie poziom wiedzy wszystkich uczestników był wysoki. Wszystkim startującym gratulujemy. Finalistom życzymy udanego startu w kolejnych etapach konkursu.