VI Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych oraz 28. Finał WOŚP

W niedzielę 12 stycznia 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się VI Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych. Wydarzeniu towarzyszył 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

W Przeglądzie łącznie wzięło udział 7 zespołów z przedszkoli i szkół Gminy Gogolin m.in. :

· Publiczne Przedszkole nr 3 w Gogolinie w spektaklu pt. „Jasełka ze św. Franciszkiem” (opiekun: Gizela Sapok, Małgorzata Lepich)

· Publiczna Szkoła Podstawowa w Malni w spektaklu pt. „Bóg się rodzi” (opiekun: Joanna Jaromin, Teresa Bielewicz)

· Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie w spektaklu pt. „Cuda, cuda nie do wiary – zmienia się świat cały” (opiekun: Maria Nędza)

· Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Gogolinie w spektaklu pt. „Jasełka Bożonarodzeniowe” (Aneta Porada, Romana Kubień)

· Publiczne Przedszkole nr 1 – Oddział Górażdże w spektaklu pt. „Dziewczynka z zapałkami” (opiekun: Karolina Żołnowska

· Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gogolinie w spektaklu pt. „Wśród nocnej ciszy” (opiekun: Michaela Grochla, Barbara Mocia)

· Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieniu Śląskim w spektaklu pt. „Podarunki małego króla” (opiekun: s. Irena Danisch, Rafał Jilg)

Dzieci wykazały się znakomitą grą aktorską i talentem wokalnym. Każdy występ był niepowtarzalny a jednocześnie nawiązywał do tradycyjnych form kolędowania, dlatego komisja jednogłośnie przyznała wszystkim I miejsca. Uczestnicy Przeglądu otrzymali dyplomy oraz bony upominkowe. Przegląd zakończył żywiołowy, pełen energii występ zespołu mażoretek Arriva działających przy GOK w Gogolinie.

Przez cały dzień trwania Przeglądu kwestowali wolontariusze WOŚP i każdy mógł złożyć swój datek do puszki.

W ramach 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze aktywnie pracowali przez cały dzień, już od samego rana, wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie oraz samorządowcami w całej gminie zbierali środki na tegoroczny cel - dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Na zakończenie uczestnicy imprezy wyszli przed budynek Gminnego Centrum Kultury gdzie wspólnie przy muzyce granej przez Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Gogolina zobaczyli pokaz mappingowy na kamienicy przy pomniku Karlika i Karolinki w Gogolinie. O godz. 20:00 w ramach tradycyjnego „światełka do nieba” odbył się niezwykły pokaz laserowy.