Zawody halowe

W Gogolinie odbyły się zawody  wędkarskie w ramach Cyklu Okręgowych Halowych Zawodów w Wędkarstwie Rzutowym. Zawodnicy reprezentujący naszą gminę zdobyli wysokie miejsca w punktacji końcowej.

W sobotę (2.03.), prawie sześćdziesięciu młodych wędkarzy z województwa opolskiego spotkało się w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów, aby rywalizować w dość niecodziennej dyscyplinie jaką jest wędkarstwo rzutowe. Ten rodzaj sportu stanowi zimową zaprawę i przygotowanie do rywalizacji metodą tradycyjną, w akwenach wodnych. Podczas zawodów szybko wyłoniła się najsilniejsza grupa – zawodnicy z Ozimka. Nie ustępowali im jednak zawodnicy reprezentujący Gogolin, którzy w klasyfikacji końcowej zajęli III, IV i VI miejsce. 

Podczas imprezy burmistrz Joachim Wojtala został wyróżniony medalem „Przyjaciel Wędkarzy”. Medal i dyplom został przyznany za wspieranie wędkarstwa. Burmistrz wręczył również dyplomy i puchary najlepszym zawodnikom, podziękował także za efektywną pracę z dziećmi i młodzieżą oraz zaangażowanie członków koła Gogolin i Otmęt.

Zawody zostały zorganizowane przez Okręgową Komisję ds. Młodzieży ZO PZW Opole, Urząd Miejski w Gogolinie, Zespół Rekreacyjno – Sportowy w Gogolinie, Koło PZW Gogolin.

Wyniki końcowe

Kategoria  „Kadet”  U-14 „B”

 

Koło PZW

Punktacja

I       Wojciech Osada

Ozimek -Małapanew

408

III    Krystian Ołpiński

Namysłów - Miasto

381

IV    Patryk Chrabański

Namysłów - Miasto

376

VI    Aleksandra Macha

Gogolin

253

 

 

Kategoria  „Junior” U16  „C”

 

Koło PZW

Punktacja

I     Karol Garańczuk

Ozimek –Małapanew

465

III  Kamil Macha

Gogolin

464

IV   Kamil Lisy

Gogolin

374

 

 

Kategoria  „Junior”  U 18  „D”

 

Koło PZW

Punktacja

I      Marcin Cierpek

Ozimek Małapanew

459

III   Łukasz Adamowicz

Grodków

373

IV   Dawid Wojewoda

Prudnik

350