Witajace głazy Piękna Wieś Opolska 2009 Centrum wsi Centrum wsi Fontanna w stawie Kaplica zima Dom Spokojnej Starości Przedszkole stowarzyszeniowe Kopiec Sołtysa Skwerek w centrum wsi

Oj, było głośno…..

„Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej,

ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi...”

Autor: Jonasz Kofta,Śpiewać każdy może

 

 W dniu 10.10.2019 roku po raz trzeci spotkaliśmy się w ramach projektu „Cicho, ciszej – oby było głośniej”.

Tym razem było wyjątkowo  głośno i wesoło a to dlatego że próbowaliśmy wspólnie pośpiewać wybrane przez nas piosenki.

            Na początku zaśpiewaliśmy „na sucho” bez podkładu muzycznego  i  śpiew zabrzmiał perfekcyjnie, następnie podjęliśmy próby zaśpiewania z podkładem muzycznym, i niestety nie było to już takie super i kolorowe. Pierwsze próby zaśpiewania karaoke w oparciu o wyświetlany tekst i podkład muzyczny skończyły się tym „że my śpiewaliśmy sobie, a muzyka grała sobie”.  Jak się okazało zarówno Ci starsi jak i Ci młodsi mieliśmy trudności śpiewając z  profesjonalnym muzycznym taktem i rytmiką poszczególnych piosenek.

            Jednakże podjęcie takiej próby było doskonałą okazją do wspólnego żartowania i śmiechu. Wspólnie podjęliśmy jednak decyzję, iż każda z grup poćwiczy sama z podkładem który lekko zmodyfikujemy zmieniając tempo poszczególnych piosenek i na kolejnym spotkaniu w dniu 21.10.2019r., które odbędzie się w Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim, pochwalimy się swoimi umiejętnościami.

   

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie w dniu 21.10.2019 roku, zbiórka  o godz. 16°° w Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku a potem wyjazd do Tarnowa Opolskiego.

Projekt „Cicho, ciszej oby było głośniej” został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny.

Zdjęcia i tekst Dom Spokojnej Starości

Pogoda
08 sierpnia
sobota
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,41 PLN
1 CHF = 4,09 PLN
1 USD = 3,73 PLN