Staw w centrum wioski Izba Tradycji Ekomuzeum przy Szkole Podstawowej Głaz w centrum Kościół Ołtarz w kościele

Wrzesień w kalejdoskopie

Koncert na wodzie

1 września miał miejsce trzeci "Koncert na wodzie" wystąpił opolski zespół Silver Brass  /laureat IX  Konfrontacji Muzycznych w Opolu/.  Koncert rozpoczął się na naszym molo,  ale z powodu deszczu i nadchodzącej burzy, ale zespół wraz z licznie zgromadzoną publicznością przenieśliśmy się do kościoła, gdzie miał miejsce ciąg dalszy koncertu.  Zadanie było współfinansowane ze środków Powiatu Krapkowickiego w ramach otwartego konkursu ofert w zakresie kultury.

 

 

Dożynki Gminne

8 września odbyło się  zorganizowane u nas  gminne Święto Plonów.  W barwnym korowodzie wzięli udział przedstawiciele wszystkich wiosek  i dzielnic, zaproszeni goście.  Nasi mieszkańcy podobnie jak w wielu wcześniejszych przedsięwzięciach stanęli na wysokości zadania i pięknie przystroili miejscowość, przygotowali piękną koronę, wóz z płodami oraz wozy humorystyczne.

 

 

Dwudniowa wycieczka

14 i 15 września Stowarzyszenie Przyjaciół Kamienia Śląskiego z Radą Sołecką zorganizowało dwudniową wycieczkę. Trasa jej prowadziła przez Pszczynę - zwiedzanie zamku i parku przypałacowego, następnie przejazd do Wisły i zwiedzanie miejscowości, Izby Małysza, skoczni narciarskiej. W drugim dniu Istebna - zwiedzanie Izby Regionalnej u Kawuloka, w Koniakowie - pobyt w  Bacówce Regionalnej, Żywiec - zwiedzanie Muzeum Browaru, Góra Żar - wyjazd kolejką szynową pod zbiornik na szczycie, podziwianie panoramy Beskidu Małego i Jeziora Żywieckiego. 

 

 

Nowa organizacja w naszej miejscowości

Z inicjatywy naszych Pań w naszej miejscowości powstało Koło Gospodyń Wiejskich "Kamieńskie Babki".  Zarząd składa się z trzech osób, Przewodniczącą jest Beata Przemus,  zastępcą Beata Matuszek  a członkiem Zarządu Lidia Blaut. Życzymy naszym Babkom samych sukcesów.

Spotkanie po dożynkach

Rada Sołecka naszej wsi 20 września zaprosiła mieszkańców na wspólne biesiadowanie przy grillu i ognisku. Spotkanie było okazją do podsumowania i  podziękowania naszym mieszkańcom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie dożynek.

 

 

Bieg charytatywny

21 i 22 września w Krapkowicach na stadionie w Otmęcie miały miejsce obchody 20-lecia Powiatu  Krapkowickiego oraz niedzielne Święto Dyni. W ramach tego przedsięwzięcia miało miejsce szereg  wystaw, wydarzeń muzycznych i sportowych.  Zorganizowana była między innymi Sztafeta Dobroczynności "Bieg w Butach" (nie było to proste rozmiar buta 48). W sztafecie w drużynie Labmat wystartowali nasi "zawodnicy": Mariusz Matuszek, Dawid Gembski, Zbigniew Kawa, Marcin Madziała i Tomasz Sochański.  W biegu zajęliśmy trzecie miejsce.

 

 

Zakończony remont drogi

Powiat Krapkowicki zrealizował bardzo ważne zadanie dla naszej miejscowości, remont drogi z Kamienia Śląskiego w kierunku Kosorowic (do granicy naszego powiatu). Jest to kolejny z pięciu etapów remontów kapitalnych nawierzchni dróg powiatowych do i w naszej wsi zrealizowanych w ostatnich latach.

 

 

Zebranie wiejskie

26 września miało miejsce Zebranie Wiejskie, tematy wiodące to: uchwalenie wniosku o przyznanie środków z funduszu sołeckiego z podziałem na zadania oraz propozycji zadań do budżetu gminy na rok 2020.  

Odebranie certyfikatu

30 września przedstawiciele naszej miejscowości oraz Gminy Gogolin na czele z Burmistrzem Gogolina Joachimem Wojtalą, wzięli udział w Istebnej we wręczeniu certyfikatu Sieci Najciekawszych Wsi. Certyfikaty otrzymało 10 miejscowości z całego kraju. Aby uzyskać certyfikat miejscowość musi przewyższać średnią krajową w zakresie jakości przestrzeni, infrastruktury pobytowej jej udostępnienie oraz aktywna społeczność wiejska. 

 

 

Zdjęcia ze strony Urzędu Miejskiego w Gogolinie

 

Pogoda
06 kwietnia
poniedziałek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,58 PLN
1 CHF = 4,34 PLN
1 USD = 4,24 PLN