Program INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020

Projekt „Euroregion ze smakiem”. Umowa nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_009/0001700

Baner_PL_CZ.png

Gmina Gogolin wraz z Miastem Jabłonków realizują projekt „Euroregion ze smakiem”, który ma na celu wsparcie i promocję tradycyjnego produktu turystycznego, jakim jest kuchnia regionalna.

W ramach projektu mieszkańcy Gminy Gogolin i goście „Żniwnioka 2019” w Kamieniu Śląskim mogli spróbować pięciu dań. Szkolna stołówka w Jabłonkowie przygotowała specjały kuchni czeskiej: gulasz wieprzowy z ziemniaczanymi knedlikami, wędzony filet wieprzowy z kiszoną kapustą z boczkiem i farmerskimi knedlikami ziemniaczanymi, polędwicę wołową z kopytkami, smażony filet z kurczaka z sałatką ziemniaczaną oraz wołoskie ciasteczka z twarogiem. Łącznie wydano 1000 porcji degustacyjnych. W ramach tego wydarzenia wśród uczestników dystrybuowane były mydełka stalowe i fartuchy kucharskie.

Pokaz.jpeg

IMG_0948.jpeg

IMG_0984.jpeg

Równocześnie wydano książeczkę kulinarną “Euroregion ze smakiem - Kulinarna podróż po gminie Gogolin i mieście Jabłonków”, w której zaprezentowano specjały i potrawy przygotowane przez partnerów z Gminy Gogolin i Miasta Jabłonków.