Witajace głazy Piękna Wieś Opolska 2009 Centrum wsi Centrum wsi Fontanna w stawie Kaplica zima Dom Spokojnej Starości Przedszkole stowarzyszeniowe Kopiec Sołtysa Skwerek w centrum wsi

„Świat dziecka – moje zainteresowania, pasje”

W dniu 30.09.2019r. odbyło się nasze kolejne spotkanie w ramach projektu „Cicho, ciszej – oby było głośniej”.Tym razem gościliśmy w Domu Dziecka im. Janusza Korczaka” w Tarnowie Opolskim. W trakcie tego spotkania integracyjnego dowiedzieliśmy się jakie zainteresowania i pasję mają nasi młodzi przyjaciele. Wszystkich obecnych na spotkaniu powitała Pani Barbara Milewska Dyrektor Domu Dziecka.

            W kilku słowach opowiedziała o działalności  i zadaniach jakie Dom zabezpiecza swoim wychowankom.  Jednym z założeń jakie zabezpiecza Dom to również pomoc w rozwijaniu pasji, zainteresowań  czy hobby które każdy z nas ma. Okazuje się, iż w dobie postępu technologicznego największym zainteresowaniem dzieci cieszy się telefon komórkowy i dostęp do internetu. Jednak że, jak stwierdziła Pani Dyrektor ich wychowankowie mają mądrze dozowany czas na korzystanie z tego dobrodziejstwa a codzienna  praca  opiekunów ukierunkowana jest na pomocy w znalezieniu innych form spędzania czasu poprzez udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych w czasie których dzieci odnajdują , rozwijają  bądź pogłębiają swoje zainteresowania i hobby.

            Nasi przyjaciele opowiedzieli nam oswoich zainteresowaniach i pasjach wśród których najczęściej pojawiała się gra w piłkę nożną, siatkówka, udział w zawodach sportowych typu biegi, judo, karate czy tańce. Pochwalili się nam także swoimi sukcesami, pucharami i nagrodami za aktywne udziały w organizowanych zawodach sportowych i rekreacyjnych.

            Wśród innych zainteresowań pojawiła się  robotyka i konstrukcja urządzeń elektronicznych, nauka pieczenia bułek i chleba, pogłębianie wiedzy na temat zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, fascynacja kosmosem, planetami i czarną dziurą.

            W porównaniu do dzieciństwa naszych Seniorów, odkryte zostały takie same pasje do gotowania czy pieczenia ciast, opieki nad młodszymi dziećmi czy  zajmowania się ulubionymi zwierzakami spośród których największą miłością były i są koty. 

            Każde zainteresowanie, pasja, hobby pozwala nam na rozwijanie różnych umiejętności, daje satysfakcję, uczy odpowiedzialności, cierpliwości, szacunku, wrażliwości. Niejednokrotnie nasze dziecięce zainteresowania  i pasje są powodem iż wybieramy takie zawody bądź działania które w dorosłym życiu, nam samym dają satysfakcję i poczucie spełnienia w różnych rolach społecznych.

            Na zakończenie spotkania nasi młodzi przyjeciele pochwalili się swoimi umiejętnościami tanecznymi i zorganizowali zawody taneczne z użyciem specjalnej aplikacji komputerowej zdobywając wielkie brawa za perfekcyjne i zgodne  z animacją wykonywanie  ruchów tanecznych.

 

Zapraszamy na kolejne nasze spotkanie w dniu 10.10.2019 roku, o godz.  17º°  w Domu Spkojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku

   

 

Zdjęcia i tekst Dom Spokojnej Starości

Projekt „Cicho, ciszej oby było głośniej” został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny.

 

 

Pogoda
15 sierpnia
sobota
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,40 PLN
1 CHF = 4,09 PLN
1 USD = 3,72 PLN