Zagłosuj na kulturalną inicjatywę Krapkowic i Gogolina

 

Zachęcamy Państwa do oddawania głosów na projekt pn.: „Muzyką i pieśnią przez Śląsk”, który jako wspólną inicjatywę Gminy Krapkowice i Gminy Gogolin zgłoszoną do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego.

Projekt ten, to nietuzinkowa inicjatywa polegająca na organizacji wiosną 2020 r. trzech wyjątkowych muzycznych podróży, specjalnie wynajętym do tego celu pociągiem dla 250 osób z terenu Gminy Krapkowice i Gminy Gogolin.

Projekt obejmuje bezpłatne świadczenia:

► przejazd na trasie Gogolin – Opole – Gogolin oraz bezpłatny bilet wstępu do Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera;

► przejazd na trasie Gogolin – Wrocław – Gogolin oraz bezpłatny bilet wstępu do Teatru Muzycznego CAPITOL;

► przejazd na trasie Gogolin – Katowice – Gogolin oraz bezpłatny bilet wstępu do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach.

W trakcie przejazdu na całej trasie oraz w trakcie przemarszu  do wybranych obiektów podróżnym towarzyszyć będzie oprawa muzyczna w wykonaniu zespołów działających na terenie obu gmin.

 

Zagłosuj, to łatwe:

► Głosować można w terminie od 10 do 25 września 2019 roku.

► Głosować może każdy mieszkaniec województwa opolskiego. W przypadku osób niepełnoletnich poniżej 16 roku życia konieczna jest zgoda opiekunów lub rodziców na karcie do głosowania.

► Mieszkańcy regionu mogą głosować na jeden projekt powiatowy i jeden projekt subregionalny, obejmujący swoim zasięgiem miejsce ich zamieszkania.

 

Jak można oddać swój głos:

  • ► elektronicznie na stronie internetowej poprzez oddanie głosu w generatorze na stronie budżet.opolskie.pl, który będzie uruchomiony od 10 września br.,

Tutaj link do głosowania

  • ► poprzez przesłanie wypełnionej karty do głosowania na adres korespondencyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego:

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
ul. Piastowska 14
45- 082 Opole

  • ► poprzez włożenie wypełnionej karty do głosowania do urny w punktach informacyjnych lub w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

Link do wzoru karty do głosowania:

https://budzet.opolskie.pl/wp-content/uploads/2019/09/KARTA-powiat-krapkowicki.pdf

 

Karty do głosowania dla mieszkańców powiatu krapkowickiego można również pobrać ze strony internetowej lub sekretariatu:

  • ► Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach, ul. 3 Maja 17
  • ► Urzędu Miejskiego w Gogolinie, ul. Krapkowicka 6

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: https://budzet.opolskie.pl/

Logo-MBO_mini.jpeg