Piłkarskie kadry w Gogolinie

Futbolowe reprezentacje województwa Opolskiego (OZPN) oraz Saksonii-Anhalt w Niemczech (FSA) w kategoriach U14 i U16 przebywają w Gogolinie w ramach partnerskiej wymiany okręgowych związków piłkarskich.
Poniedziałek minął młodym piłkarzom pod znakiem treningów, wspólnych warsztatów szkoleniowych oraz wieczoru integracyjnego.
We wtorek rozegrano pierwsze mecze międzyzwiązkowe.

Jako pierwsi zmierzyli się reprezentacje U-14. Po ciekawym spotkaniu młodzi opolanie pokonali swoich rywali 4:2 prowadząc do przerwy 3:0. Z kolei w drugim spotkaniu U-16/FILM!/ dominowali goście choć do przerwy nic nie zwiastowało wyniku końcowego gdyż wynik brzmiał 2:2. Po przerwie młodzi niemieccy piłkarze osiągnęli wyraźną przewagę i wygrali 10:3. W czwartek zespoły będą miały okazję do rewanżu.
Obie reprezentacje mają zapewnione inne atrakcje. Między innymi zwiedzą zamek w Mosznej,Dino Park w Krasiejowie oraz zapoznają się z infrastrukturą sportową gminy Gogolin.
Zakończenie międzynarodowego spotkania w Gogolinie nastąpi w czwartkowe popołudnie.