Staw w centrum wioski Izba Tradycji Ekomuzeum przy Szkole Podstawowej Głaz w centrum Kościół Ołtarz w kościele

II Bieg Świętego Jacka 2019

W sobotę 17 sierpnia po raz drugi przez Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne Kamyki, Parafię pw. św. Jacka oraz inne organizacje działające na terenie naszej miejscowości  został zorganizowany  II Bieg św. Jacka. Do biegu zgłosiło się 150 zawodników z dosyć liczną reprezentacją Kamienia.  Trasa miała długość 5,5 km prowadziła od naszego Terenu Sportowo-Rekreacyjnego, ul. Powstańców, Parkową, Lotniczą, św. Jacka, 1 Maja i z powrotem Parkową, Powstańców  z metą na boisku.  Pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn zajął Paweł Krawczuk - Korfantów, drugie Kamil Baron - Jasiona, trzecie Rafał Gorbenek - Bystrzyca. W kategorii kobiet  pierwsze miejsce zajęła Anna Jadasz - Gogolin, drugie Alicja Fesser - Kamionek, trzecie Agata Łuszczyna - Strzelce Opolskie. Zawodnicy biorący udział w biegu byli pod wrażeniem świetnej atmosfery i liczbą kibiców na trasie.   Dochód z imprezy został  przeznaczony na leczenie 2-letniego Szymona Ożóg z Krapkowic.