Wypoczywając poznawały kulturę i historię

Dwunastoosobowa grupa dzieci z ukraińskiej miejscowości Zimna Woda z Archidiecezji Lwowskiej wraz z tamtejszym proboszczem ks. Janem Fafułą i dwoma opiekunami spędziła 10 wakacyjnych dni na terenie gminy Gogolin.

Burmistrz Gogolina, na którego zaproszenie dzieci przyjechały i mogły spędzić ciekawie kilka wakacyjnych dni dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w tę niezwykłą inicjatywę. A zorganizowanie ich pobytu było możliwe dzięki wsparciu wielu ludzi dobrego serca, którzy w swojej hojności nie szczędzili pomocy i środków, aby czas ten był atrakcyjny i pełen wrażeń. Prócz zwiedzania turystycznych atrakcji gminy Gogolin, dzieci odwiedziły Górę Św. Anny oraz Park Jurajski w Krasiejowie, gdzie najbardziej niezapomniane wrażenia zostały po wizycie w kinie 5D i kąpieli w tamtejszym jeziorze.

Dzieci_UA_11.jpeg

W trakcie pobytu noclegi zapewniła dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śląskim, a gminne jednostki organizacyjne włączyły się w przygotowanie gościom z Ukrainy dogodnych warunków do poznania ich rówieśników z naszej gminy. Wielokrotnie dzieci miały możliwość poznania naszej lokalnej historii i kultury, były zaproszone m.in. przez sołectwa Kamionek i Malnię, gdzie mieszkańcy przygotowali dla nich posiłki i ciekawie zaplanowali wolny czas. W Malni goszczące u nas ukraińskie dzieci rozegrały mecz z rówieśnikami z Malni. Pomimo upalnej pogody było wiele emocji, dobrego dopingu  i wspaniałej zabawy. Szczególną opieką dzieci otoczone zostały przez niektórych mieszkańców Obrowca, którzy podtrzymują przyjaźnie z ukraińskimi parafiami, zawarte przed laty przez ówczesnego proboszcza ks. Radcę Krzysztofa Korgela.

 

 

Dzieci_UA_10.jpeg