Gogoliński akcent na Jakubowych Godach

Na zaproszenie Mariana Mihaldy Primatora Kysuckego Novego Mesta Burmistrz Joachim Wojtala wraz z Naczelnikiem Wydziału Infrastruktury Komunalnej, Zamówień Publicznych i Ochrony Środowiska Stanisławem Harafem uczestniczyli w Jakubowych Godach, corocznym największym święcie naszego partnerskiego miasta.

Wyjątkowego charakteru tegorocznym uroczystościom nadały rozpoczęte już w czwartek obchody 730-lecia konsekracji parafialnego kościoła, zwieńczone niedzielną sumą odpustową z udziałem Biskupa Pomocniczego Diecezji Nitra.

 

 

Podobnie jak w latach poprzednich, także w tym roku do Kysuckego Novego Mesta zjechały się tysiące ludzi z okolicznych miejscowości, zarówno ze Słowacji, jak i z Czech. A przyciągnęły ich wspaniała muzyka i ponad 700 wyjątkowych kramów jarmarcznych, gdzie można było kupić oryginalne prezenty i skosztować wybornych regionalnych przysmaków. Na Jarmarku nie zabrakło również akcentu gogolińskiego. W niedzielne popołudnie naszą gminę reprezentowała Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Rafała Jilga, której muzycy nie tylko świetnie grali, ale także wspaniale bawili się z mieszkańcami naszego partnerskiego miasta. Uroczystości Jakubowych Godów stały się wspaniałą okazją do pierwszego po ubiegłorocznych wyborach samorządowych spotkania liderów trzech współpracujących ze sobą miast: Jablunkova, Kysuckego Novego Mesta i Gogolina.

Już 23 sierpnia na miejskim stadionie zagra między innymi rockowa grupa „Bidon” z Jablunkova, a tegoroczny „Żniwniok” w niedzielę 8 września uświetni zespół „Bałkanica”.

Kysucke_2019_05.jpeg