Robocza wizyta słowackich partnerów

Wiele spotkań i rozmów dotyczących współpracy zarówno gospodarczej jak i społeczno-kulturalnej odbyła delegacja z Kysuckego Novego Mesta w gminie Gogolin.

Na zaproszenie burmistrza Joachima Wojtali na robocze spotkania przyjechali wybrani w niedawnych wyborach samorządowych nowi włodarze tej partnerskiej gminy: Primator (burmistrz) Marian Mihaldą oraz jego zastępca František Šerík.

- Jesteśmy pod wrażeniem inwestycji, które dokonywane są w waszej gminie oraz rozwiązań, z których też chcielibyśmy skorzystać zwłaszcza w sferze infrastruktury (min. budowa hali sportowej i zagospodarowanie przestrzenne) – przyznał Primator Mihalda.

- Zaprezentowaliśmy naszym gościom strefę ekonomiczną, w której działa już wielu inwestorów i omówiliśmy politykę rozwojową gminy do roku 2022 oraz uzgodniliśmy, w których obszarach możemy współpracować na większą skalę niż dotychczas – podsumował burmistrz Gogolina Joachim Wojtala.

Oprócz potencjału gospodarczego gminy, gościom ze Słowacji zaprezentowano nowo otwarte kilka miesięcy temu Centrum Przesiadkowe wraz z biblioteką oraz walory turystyczne Kamienia Śląskiego i Malni. Ponadto słowacka delegacja wzięła udział w niedzielnym finale "Artystycznego lata".

IMG_9916.jpeg