15 lat Gogolina w UE w pracach plastycznych

73 niezwykle ciekawe i różnorodne prace napłynęły na organizowany przez Burmistrza Gogolina konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży zatytułowany „Razem w Europie. 15 lat Gogolina w Unii Europejskiej”.

IMG_9448a.jpeg

– Jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości i wiedzy o UE i Gogolinie zwłaszcza młodszego pokolenia uczestników, którzy zastosowali w swoich pracach różnorodne techniki – przyznała przewodnicząca komisji konkursowej Dorota Kłeczek. – Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas liczba prac i ich wykonanie, na które uczestnicy znaleźli czas w końcówce roku szkolnego, dlatego tak trudno było nam wyłonić laureatów – dodał burmistrz Joachim Wojtala zaznaczając, że gratulacje należą się wszystkim za ich wkład pracy. Na pracach rysowanych kredkami, malowanych farbami plakatowymi i akwarelą oraz różnego rodzaju wyklejankach z dodatkami z plasteliny czy kory drzewnej znalazły się między innymi piece wapiennicze, Owocowy Ogród Miejski, pomnik Karolinki i Karlika, górażdżańskie susły czy budynek Centrum Przesiadkowego.

Prace finałowe.jpeg

Oficjalne rozdanie nagród odbyło się na scenie na Placu Benedyktyńskim podczas tegorocznej edycji Artystycznego Lata. Nagrody laureatom wręczyli: Zastępca burmistrza Gogolina Krzysztof Reinert oraz komisja konkursowa w składzie: Dorota Kłeczek, Ewa Wiora i Beata Schnurpfeil.

Wyniki konkursu:

Przedszkolaki:

I miejsce – Aniela Nowogórska

II miejsce – Alicja Trela

III miejsce – Anna Graw

Wyróżnienie – Łukasz Woźnica

 

Szkoły podstawowe klasy I-III:

I miejsce – Malwina Simon

II miejsce – Franciszek Majcherczyk

III miejsce – Magdalena Bęben

Wyróżnienie – Alicja Macheta

 

Szkoły podstawowe klasy IV-VI:

I miejsce – Vanessa Matysek

II miejsce – Iga Ciesiołkiewicz

III miejsce - Zofia Kozok

Wyróżnienie – Maximilian Buchta

 

Szkoły podstawowe klasy VII-VIII i gimnazjum

I miejsce – Ewa Gabor

II miejsce – Colleen Bomba

III miejsce – Aleksandra Wybraniec

Wyróżnienie – Magdalena Charandziuk