Pielgrzymowali z kijkami już po raz 10

Ta forma pielgrzymowania od wielu lat cieszy się sympatią nie tylko mieszkańców gminy Gogolin, ale również miłośników wędrowania z województw ościennych - z Górnego i Dolnego Śląska. Cieszy fakt, że co roku przybywają także nowe osoby chcące połączyć sport i przeżycia duchowe.

X Jubileuszowa Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking miała miejsce w sobotę 22 czerwca. Z Gogolina na „górę ufnej modlitwy” do Św. Anny w pielgrzymkę z kijkami wyruszyło prawie 90 osób. Najmłodsza - Agata miała dopiero 8 lat, najstarszy - Pan Marian liczył już 73 wiosny. Wyruszających w drogę pielgrzymów pobłogosławił proboszcz  ks. Aleksander Sydor, a nad całością czuwał wieloletni organizator pielgrzymki Piotr Giecewicz, dyrektor Zespołu Rekreacyjno Sportowego w Gogolinie.

Podczas krótkiej przerwy w Oleszce, uczestnicy marszu mieli okazję spróbować regionalnych przysmaków przygotowanych przez piekarnię Drost z Gogolina i Gospodarstwo Agroturystyczne „U Edyty”  z Odrowąża. Zwieńczeniem marszu była msza św. w annogórskiej bazylice odprawiona przez ojca Atanazego oraz towarzyszącemu pielgrzymom od kilku lat ks. Pawła Chylę.
Współorganizatorami pielgrzymki byli: Zespół Rekreacyjno-Sportowy w Gogolinie, Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Opolu oraz Urząd Miejski i Gminny Ośrodek Zdrowia w Gogolinie, a patronami medialnymi: Radio Doxa i Gość Opolski.

Nordic_Walking_2019_39.jpeg