ŚWIĘTO „PIŁKARSKIEJ RODZINY” MKS-u

Rodzinnym piknikiem zakończyli tegoroczny sezon piłkarze, trenerzy, działacze, włodarze gminy, gospodarze obiektu i sponsorzy MKS-u Gogolin.

10 zespołów począwszy od żaków a na seniorach skończywszy zaliczyły bardzo udany sezon było zatem co świętować. Największe sukces to udział młodzików w pierwszej edycji Wojewódzkiej Ligi Młodzika gdzie grały najlepsze teamy z regionu a nasza drużyna zdobywał wysoką czwartą lokatę. Z kolei seniorzy okazali „rycerzami wiosny” w IV lidze i zajęli ostatecznie dziewiątą pozycję wygrywając 14 z 30 spotkań.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyło łącznie około 300 osób a udział wzięli między innymi burmistrz Gogolina Joachim Wojtala z małżonką i Andrzej Prefeta, wieloletni prezes MKS-u małżonką, pamiątkowymi pucharami, statuetkami i książkami wyróżniono piłkarzy za ich wkład, wzorową frekwencję i zaangażowanie jakie prezentowali w swoich grupach.

W gronie wyróżnionych znaleźli się: Adam Tietz, Aleksander Matuszek, Szymon Jelito, Łukasz Garbaczok, Łukasz Uliczka, Bartosz Porada, Tim Barisch i Maksymilian Nowak.

Z kolei pamiątkowe koszulki otrzymali zawodnicy, którzy skończyli wiek juniora w naszym klubie czyli Filip Bień, Grzegorz Failert i Szymon Gajda. Specjalne wyróżnienie otrzymał Gracjan Heinzer, który rozwinął swój talent a wysokie umiejętności zaprocentowały przenosinami do jednej z najlepszych szkółek piłkarskich w kraju Gwarka Zabrze.

Specjalne życzenia złożył wszystkim burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, które zamieścił na profilu facebook’owym, a które Państwu cytujemy:

20190616_173425.jpeg

Ponad 200 - osobowa piłkarska rodzina MKS Gogolin świętowała zakończenie udanego sezonu. Na miejskim stadionie odbył się rodzinny piknik, podczas którego miałem okazję podziękować i pogratulować piłkarzom, trenerom i działaczom sukcesów, jakimi były wysoka, 9. pozycja seniorów w IV lidze oraz awans młodzików do pierwszych w historii rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Młodzika, gdzie nasza Akademia grała z najlepszymi w województwie i zajęła bardzo wysokie 4 miejsce. Z kolei najmłodsze plasowały się na czołowych lokatach podczas turniejów rozgrywanych w regionie i kraju, co świadczy o wysokim poziomie sportowo-organizacyjnym naszego klubu. Dlatego wszystkim piłkarzom, trenerom, działaczom i rodzicom dziękuję za olbrzymi wkład pracy treningowej, a moim współpracownikom z Zespół Rekreacyjno-Sportowy w Gogolinie za dbałość o obiekty sportowe, które są zawsze przygotowane na najwyższym poziomie. Sponsorom zaś dziękuję za okazane wsparcie. Wszystkim życzę udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji. Zbierajcie siły, by w nowym sezonie zdobywać kolejne trofea i osiągać dalsze sukcesy.

zdjęcia: MKS Gogolin