SUKCESY ZAPAŚNIKÓW ZKS-U GOGOLIN NA TURNIEJU Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Zacięta rywalizacja, walki na wysokim poziomie i obecność medalistek Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata złożyły się na przebieg V edycji Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego z okazji Dnia Dziecka. Tym razem areną zmagań była hala sportowa im. Władysława Piechoty w Krapkowicach.

W gronie blisko 20 klubów z Polski (województwa: Łódzkie Mazowieckie, Świętokrzyskie, Śląskie, Dolnośląskie i Opolskie), Czech (Lokomotiva Krnov) i Hiszpanii (Power-Toredelcampo Andaluzja) i 200 zawodników znalazła się prawie 30 osobowa drużyna ZKS-u Gogolin, która na tle wymagających rywali zaprezentowała się znakomicie zdobywając 22 medale w tym 5 złotych oraz zajmując drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej.

IMG_3343a.jpeg

- Bardzo się cieszymy z tych pojedynków z najlepszymi w kraju bo po raz kolejny udowodniliśmy, że w kilku kategoriach nie odstajemy od czołówki krajowej - ocenił trener ZKS-u Krzysztof Bartnik.  Młodzi uczestnicy turnieju mieli tez nie lada gratkę bowiem ich zmagała obserwowały a wcześniej wykonały z nimi rozgrzewkę a następnie wystąpiły w pokazowej walce reprezentantki Polski w zapasach czyli medalistka Igrzysk Olimpijskich Monika Michalik i Mistrzyni Europy i medalistka Mistrzostw Świata Roksana Zasina.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyły Orły Namysłów przed ZKS-em Gogolin  i Rokitą Brzeg Dolny. Na miejscach 4-6 sklasyfikowano kolejno Guliwera Kielce, Club de Lucha "Power" Toredelcampo  z Hiszpanii oraz czeską Lokomotivę Krnow.

Nagrody zawodnikom wręczali oprócz reprezentantek Polski w zapasach, zastępca burmistrza Krapkowic Romuald Haraf i dyrektor Zespołu Rekreacyjno-Sportowego w Gogolinie Piotr Giecewicz.

IMG_8388.jpeg

Lista medalistów ZKS-u Gogolin i zawodników naszego klubu, którzy zajęli punktowane miejsca w turnieju:

 

Złote medale:

kat.wag.52kg. żaki - Piotr Pawlyta

kat.wag.68 kg. dzieci - Aleksander Smandzik

kat.wag.27 kg. dzieci - Maja Jurgielewicz

kat.wag.66 kg. młodziczka - Karolina Jaworska

kat.wag.+73 kg. kadetka - Beata Walicka

 

Srebrne medale:

kat.wag.20kg. żaki – Igor Glens

kat.wag.25 kg. żaki - Jakub Czechowski

kat.wag.41 kg. dzieci - Dawid Kopeć

kat.wag.31 kg. dzieci - Oliwia Czechowska

kat.wag.46 kg. młodziczka - Jessica Wróbel

kat.wag.50 kg. młodziczka - Wiktoria Zwydak

 

 

Brązowe medale:

kat. wag. 20kg żaki – Bartłomiej Szuliński

kat.wag.26 kg. żaki - Jakub Matuszek

kat.wag.32 kg. żaki - Wiktor Wojtala

kat.wag36 kg. żaki - Witosław Dworecki

kat.wag.32 kg. dzieci - Michal Walicki

kat wag.38 kg. dzieci - Grzegorz Apostel

kat.wag.27 kg. dzieci - Zuzanna Podgórska

kat.wag.50 kg. dzieci - Dominika Jurgielewicz

kat.wag.44 kg. młodzik - Szymon Soroka

kat.wag.62 kg. młodziczka - Patrycja Wieczorek

kat.wag.53 kg. kadetka  - Paula Radajewska

 

 

Miejsca punktowane:

5 m. kat. 20kg żaki – Adam Madej

5 m. kat. 24kg żaki – Piotr Haraf

5 m. kat. wag. 26kg - Fabian Szczekała

5 m. kat.wag.27 kg. dzieci - Marcel Woźnica

5 m. kat.wag.31 kg. dzieci - Justyna Jaworska

5 m. kat.wag.44 kg. młodzik - Natan Uryga