Rodzinnie i zdrowo, czyli Gogolińska majówka

Dwa fantastyczne popołudnia spędzili mieszkańcy gminy, ale także osoby z całej Polski podczas „Gminnej Rekreacyjnej Majówki Rodzinnej” w Kamieniu Śląskim.

Współorganizowana z torem Silesia Ring oraz I Grand Prix Polski Lekarzy w kolarstwie szosowym imprezy przyciągnęła dużą grupę zarówno aktywnie wypoczywających jak i widzów. Pierwszego dnia /01.05./ odbył się Rajd Rowerowy na trasie Gogolin – Kamień Śląski. Wzięło w nim udział ponad 50-ciu uczestników w wieku od kilku do ponad 60-ciu lat. Z kolei na torze Silesia w ramach ogólnopolskiej imprezy czyli Grand Prix Polski Lekarzy odbyły się wyścigi rowerowe dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 14 lat. Do rywalizacji na dystansach od 100 do 500 metrów w trzech kategoriach wiekowych stanęło ponad 50 zawodników i zawodniczek.

Na podium stanęli:

Dziewczęta 2011 i młodsze

1. Joanna Śpiewak

2. Amelia Malkusz

3. Barbara Gogolok

Chłopcy 2011 i młodsi

1. Maksymilian Sowada

2. Tomasz Woźnica

3. Aleksander Matuszek

Dziewczęta 2008-2010

1. Marysia Orian

2. Paulina Matysek

3. Karolina Broj

Chłopcy 2008-2010

1. Łukasz Twardoń

2. Szymon Górski

3. Piotr Zakrzewski

Dziewczęta 2004-2007

1. Natalia Matysek

Chłopcy 2004-2007

1. Mateusz Smuda

2. Bartosz Matuszek

3. Adrian Cebula

Wszystkie dzieci za udział w wyścigach otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy.

Drugiego dnia /02.05./ odbył się Marsz Nordic Walking. Uczestnicy dojechali z Gogolina autokarem bądź indywidualnie i od kościoła parafialnego w Kamieniu Śląskim rozpoczęli kilkukilometrowy marsz. Najpierw obeszli piękne ogrody i tereny wokół Sebastianeum Silesiacum i udali się na pola golfowe klubu Karolinka Golf Park gdzie o miejscu i tej pięknej dyscyplinie opowiadał i zapoznawał z nią uczestników, prezes klubu Dariusz Bizan. Ostatnim etapem marszu było dojście do toru wyścigowego Silesia Ring, gdzie uczestnicy oglądali ogólnopolski wyścig kolarski, który oficjalnie startował burmistrz Gogolina Joachim Wojtala a następnie mogli skorzystać ze „strefy zdrowia” gdzie między innymi wykonywane były pomiary poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego a także spirometria. Imprezy każdego dnia kończyło wspólne rodzinne grillowanie.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim wpółorganizatorom, którzy chętnie włączyli się do pomocy przy „majówce”: Dyr. Piotr Giecewicz i  pracownicy Zespołu Rekreacyjno-Sportowego w Gogolinie, Artur Makoś i  Bożena Słocińska-Lang z Silesia Ring, Dariusz Bizan - Opolski Klub Golfowy i dr Radosław Operacz – Grand Prix Polski Lekarzy, Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej UM Gogolin.