MŁODZIEŻ NA PLUS STARSI NA MINUS

Piłkarski weekend drużyn z naszej gminy był radosny w przypadku zespołów młodzieżowych. Nie poradzili sobie natomiast juniorzy i seniorzy.

W IV lidze nie udała się wyprawa podopiecznych Adriana Pajączkowskiego do Kędzierzyna Koźla. MKS uległ Chemikowi 0:2. Może losy meczu potoczyłyby się inaczej gdyby nie niewykorzystany w 18 minucie przez Denisa Kipkę rzut karny. Gospodarze objęli prowadzenie  w 35 minucie spotkania a wynik ustalili na kwadrans przed końcem meczu.

Po 21 kolejkach spotkań MKS jest w tabeli 11-ty z dorobkiem 25 punktów. Najbliższe spotkanie nasz zespół rozegra 20 kwietnia w Starowicach.

W derbowym meczu seniorów występujących w grupie XI klasy B drugi zespół MKS-u pokonał na wyjeździe KS Magnum Chorula 1:0, LKS Obrowiec przegrał z Otmętem Krapkowice 2:3 a KS Górażdże z LKS-em Strzeleczki 1:3.

Nie powiodło się także juniorom MKS-u, którzy przegrali wyjazdowy mecz w Zdzieszowicach z Koksownikiem 1:2.

Lepsze wiadomości napłynęły z boisk młodzieżowych. Trampkarze pokonali w Kolonowskiem Unię 4:1, Pierwszy zespół młodzików wygrał dwa ostatnie spotkania z Ujazdem 3:2 i Odrą Kędzierzyn Koźle 10:0 zaś druga drużyna młodzików pokonała w Leśnicy Sokoła 5:0.