O JEDNEGO GOLA OD PODIUM

Niewiele bo jednej bramki zabrakło gogolińskim futbolowym oldbojom by znaleźć się na podium corocznego turnieju halowego piłkarskiego rozgrywanego w Praszce. Ogień Gogolin zajął ostatecznie czwarte miejsce w gronie pięciu zespołów. - Oczywiście, że każdy chce wygrać, ale przede wszystkim chcemy się spotkać co stało się już wieloletnią tradycją - przyznał kapitan naszego teamu Andrzej Prefeta. - Koledzy z Praszki odwdzięczają się nam przyjazdem na memoriałowy turniej imienia Norberta Klamy, który także od kilku lat organizujemy - dodaje Prefeta.

PHOTO-2019-03-08-13-54-40.jpeg

Ogień rozpoczął turniej od dwóch remisów po 1:1 z drużynami Krapkowic i drugiej ekipy gospodarzy. W trzecim spotkaniu gogolinianie byli bardzo skuteczni i wykorzystali niemal wszystkie okazje do strzelenia bramek i ograli pewnie Strzeleczki 4:0. O miejscu na podium a nawet zwycięstwie w turnieju decydował zatem mecz z pierwszym zespołem z Praszki. Okazał się on ozdobą całej imprezy. Przez całe spotkania trwała zażarta walka a jedynego gola zdobyli gospodarze i mimo kilku prób naszej drużyny obronili skromną zaliczkę co pozwoliło im "wskoczyć" na podium spychając z niego naszą ekipę. Pierwsze miejsce zajęła Praszka II przed Krapkowicami. Za Praszką I i Gogolinem rywalizację zakończyła drużyna ze Strzeleczek.

Wyniki:

Praszka I - Strzeleczki 2:1

Praszka II - Gogolin 1:1

Praszka I - Krapkowice 0:1

Strzeleczki - Praszka II 0:2

Gogolin - Krapkowice 1:1

Praszka I - Praszka II 2:2

Strzeleczki - Gogolin 0:4

Krapkowice - Praszka II 1:4

Praszka I - Gogolin 1:0

Strzeleczki - Krapkowice 1:4

Ogień Gogolin wystąpił na turnieju w następującym składzie: Andrzej Prefeta, Tomasz Haraf, Tomasz Hudala, Józef Piosek, Joachim Gagon, Andrzej Woźny, Andrzej Wdowik, Arkadiusz Kosicki, Jarosław Wrzałka.