Samorządowa Gala Karnawałowa

Cóż to był za wieczór – Samorządową Galę Karnawałową zorganizowaną wspólnie przez włodarzy gmin Gogolin i Krapkowice, z pewnością można zaliczyć do udanych.

Hala Sportowa im. B. i Z. Blautów sobotniego wieczoru 9 lutego za sprawą pracowników gogolińskiego zespołu rekreacyjno – sportowego i ośrodka kultury zamieniła się w przepiękną i niezwykle klimatyczną salę bankietową. Wśród licznych gości gali znaleźli się mieszkańcy gogolińsko – krapkowickiej aglomeracji, samorządowcy, dyrektorzy i kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, sołtysi i radni, a także przedstawiciele świata biznesu. Dzięki dwóm wyznaczonym strefom zabawy, świetnie bawiły się zarówno pary, które szalały na parkiecie do białego rana, jak również osoby, które przy słodkim poczęstunku chciały spędzić miło czas i obejrzeć przygotowane występy artystyczne. A tych nie brakowało!

Galę otworzył Andrzej Potępa – telewizyjna osobowość, znana z kabaretu „Antyk”, a gości karnawałowej zabawy przywitali burmistrz Gogolina Joachim Wojtala oraz burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura. Pierwszą część imprezy poprowadzili Tomasz Białek i Naira Ayvazyan – artyści znani z Teatru Castello, którzy wykonali też utwory z takich operetek jak np. „Księżniczka Czardasza” czy „Upiór w Operze”. Nie zabrakło muzyki rozrywkowej – wystąpiła Krapkowicka Orkiestra Dęta oraz Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina z wokalistką Anną Obrzud, a do tańca gości porwała Izabela Fojcik. Pokaz tańca towarzyskiego zaprezentowali młodzi i utalentowani tancerze ze szkoły tańca Maestro z Opola, a dużą dawkę śląskiego humoru zapewnił duet: Krzysztof Wierzchowski i Andrzej Potępa, którzy zaprosili uczestników do wspólnych gier i zabaw. W drugiej części imprezy, goście jeszcze przez wiele godzin bawili się przy największych polskich i światowych hitach granych przez zespół muzyczny „Młyn” z ziemi żywieckiej.