Kiermasz Bożonarodzeniowy z Mikołajem

Okazuje się, że aby poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, nie trzeba wyjeżdżać na  jarmarki w największych polskich czy europejskich miastach. Niewielki, ale bardzo klimatyczny i iście świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy z Mikołajem odbył się w miniony weekend (8 – 9.12) w Gogolinie.

Atrakcji było co nie miara. W sobotni wieczór najmłodszych mieszkańców gminy Gogolin odwiedził rozśpiewany i roztańczony Święty Mikołaj. Towarzyszyli mu także m.in. Elf Bazyli, Świąteczny Anioł na szczudłach, Pani Śnieżynka, Pan Bombka, a także Pani Mikołajowa, w postać której wcieliła się Bernadeta Kowalska. Muzyczne przedstawienie wprowadziło wszystkich w magiczny i bajkowy świat. Były też wspólne tańce, gry i zabawy, dużo łakoci, a także pamiątkowe zdjęcia na kolanach Świętego Mikołaja. Nie zapomniano także o dorosłych, którzy mieli szansę zaopatrzyć się w piękne świąteczne dekoracje. Na suto zastawionych stoiskach znaleźć można było ręcznie malowane bombki, witrażowe aniołki, zielone wieńce adwentowe, a także choinki, bożonarodzeniowe przysmaki, a nawet ciepłe szale i rękawiczki.

 

 

W niedzielne popołudnie, wszystkich, którzy wybrali się na kiermasz od progu witały mikołajkowe występy utalentowanej gogolińskiej młodzieży. Wystąpili: Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina, gogolińskie mażoretki „ArriVa”, przedszkolaki z „Jedynki” oraz z Malni, a także uczniowie PSP nr 2 i 3 oraz Zespołu Szkół.