MEMORIAŁOWY SUKCES MŁODYCH ZAPAŚNIKÓW

Kilkaset pojedynków na trzech matach stoczyli młodzi i bardzo młodzi zapaśnicy z Polski, Czech i Hiszpanii podczas VII edycji Memoriału Henryka Wołoszyna. Specjaliści ocenili, że duża część walk stała na wysokim a nawet bardzo wysokim poziomie. Dotyczy to w sporej mierze także młodych zawodników ZKS-u Gogolin, którzy stawali na podium zawodów.

IMG_3759.jpeg

Jedną z najciekawszych walk okrzyknięto pojedynek niespełna ośmioletniej gogolinianki Maji Jurgielewicz z Emilią Wierzchowską z Brzegu Dolnego, którą podopieczną trenera Krzysztofa Bartnika wygrała 10:0. Brawo!!!
Miejsca na podium zawodników ZKS-u Gogolin:
I - Maja Jurgielewicz, Wiktoria Zwydak, Karolina Jaworska, Beata Walicka i Marcel Woźnica.
II - Jessica Wróbel, Justyna Jaworska, Aleksander Smandzik, Agata Hadamek, Amelia Stocka i Wiktor Wojtala.
III - Dominika Jurgielewicz, Patrycja Wieczorek, Grzegorz Apostel, Dawid Kopeć, Igor Glensk i Wiktor Wojtala.
Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: – Karolina Jaworska - ZKS Gogolin
i Dawid Czyżewski z Gladiadora Madryt.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Zapaśniczy Klub Sportowy w Gogolinie, który wyprzedził LKS Orły Namysłów i Rokitę Brzeg Dolny. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano Slavię Ruda Śląska, Wiatr Wołów i Modliszki Słomków Mokry. W sumie wystartowało 19 klubów.
Turniej otworzył Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, zaś medale i puchary wręczała między innymi Pani Małgorzata Wołoszyn, małżonka nieżyjącego od 2011 Henryka Wołoszyna, któremu turniej jest poświęcony.

Poniżej komplet wyników z turnieju:

VII Memoriał im. Henryka Wołoszyna w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet  Gogolin, 24.11.2018r.

W zawodach udział wzięło 179 zawodniczek i zawodników z 19 klubów.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach i miejsca zawodniczek i zawodników ZKS Gogolin.

ŻACY – DZIEWCZYNKI

Waga 22 kg

1.Agata Walaszczyk – Wiatr Wołów

Waga 25

1.Maja Jurgielewicz – ZKS Gogolin

Waga 28 kg

1.Magdalena Wijatyk – Wiatr Wołów

Waga 30 kg

1.Witosław Dworecki ZKS Gogolin

2.Justyna Jaworska - ZKS Gogolin

Waga 35 kg

1.Maja Szatkowska – ULKS Modliszki

ŻACY - CHŁOPCY

Waga 22 kg

1.Bartłomiej Kutyba – Iron Bulls Bielawa

3.Igor Glensk – ZKS Gogolin

Waga 28 kg

1.Volny Nikolas – Lokomotiva Krnov Czechy

Waga 32 kg

1.Igort Kiełt – Wiatr Wołów                                                                               

2.Wiktor Wojtala – ZKS Gogolin

5.Witosław Dworecki – ZKS Gogolin

 

 

 

                                                             - 2 –

 

Waga 38 kg

1.Michał Łakomski – Iron Bulls Bielawa

2.Grzegorz Apostel – ZKS Gogolin

5.Wiktor Buhl – ZKS Gogolin

Waga 51 kg

1.Piotr Łebzuch – Orły Namysłów

3.Jan Piekarski – ZKS Gogolin

DZIECI – DZIEWCZYNKI

Waga 29 kg

1.Olivia Smołka – Slavia Ruda Śląska

Waga 38 kg

1.Izabela Kuriata – Wiatr Wołów

Waga 44 kg

1.Agnieszka Jastrzębska – ZKS Slavia Ruda Śląska

5.Paulina Podgórska – ZKS Gogolin

Waga 48 kg

1.Marta Łysek – WKS Śląsk Milicz

3.Dominika Jurgielewicz – ZKS Gogolin

5.Milena Guzy – ZKS Gogolin

Waga 55 kg

1.Magdalena Siedy – Wiatr Wołów

DZIECI -  CHŁOPCY

Waga 22 kg

1.Malcer – ZKS Gogolin

Waga 31 kg

1.Kajetan Wieczorek – Gwardia Warszawa

                                                                       - 3 –

 

Waga 35 kg

1.Jakub Kęsy – WKS Śląsk Milicz

Waga 39 kg

1.Maksymilian Tomczak - WKS Śląsk Milicz

Waga 42 kg

1.Gracjan Matyjasek  - Orły Namysłów

3.Dawid Kopeć – ZKS Gogolin

5.Szymon Soroka – ZKS Gogolin

Waga 53 kg

1.Wiktor Kozłowski – Orły Namysłów

Waga 60 kg

1.Antoni Ausfelld – Orły Namysłów

2.Aleksander Smandzik – ZKS Gogolin

MŁODZICZKI

Waga 39 kg

1.Natalia Daśkowa – Sokol Hradec Kralove Czechy

Waga 42 kg

1.Kamila Kasprow – LKS Dąb Brzeźnica

2.Jessica Wróbel – ZKS Gogolin

Waga 46kg

1.Wiktoria Zwydak – ZKS Gogolin

Waga 50 kg

1.Wiktoria Płaczkowska – Guliwer Kielce

5.Paula Radajewska – ZKS Gogolin

6.Alicja Cabanek – ZKS Gogolin

Waga 54 kg

1.Karolina Lewicka – Modliszki Słomków Mokry

                                                                  

Waga 58 kg

1.Beata Sobeczko – MKZ Unia Racibórz

2.Agata Hadamek – ZKS Gogolin

Waga 62 kg

1.Magdalena Stec – Wiatr Wołów

3.Patrycja Wieczorek – ZKS Gogolin

Waga 66 kg

1.Karolina Jaworska – ZKS Gogolin

MŁODZICY

Waga 38 kg

1.Adrian Sikora – Orły Namysłów

Waga 44 kg

1.Dawid Czyżewski – Gladiator Madryt Hiszpania

5.Kacper Kuryło – ZKS Gogolin

9.Natan Uryga – ZKS Gogolin

Waga 48 kg

1.Denis Kodałov – Gladiator Madryt

Waga 52 kg

1.Maciej Marcinkiewicz UKS Kudowa Zdrój

5.Dominik Guzy – ZKS Gogolin

Waga 57 kg

1.Matous Jankovic – Sokol Hradec Kralove

Waga 62 kg

1.Arkadiusz Daniel – Rokita Brzeg Dolny

Waga 68 kg

1.Szymon Wijatyk – Wiatr Wołów

2.Jacek Gramala – ZKS Gogolin

Waga 85 kg

1.Wojciech Hawrylczak – Rokita Brzeg Dolny

3.Adam Janoszka – ZKS Gogolin

 

                                                                       - 5 -

KADETKI

Waga 54 kg

1.Oliwia Oparczyk – Slavia Ruda Śląska

2.Amelia Stocka – ZKS Gogolin

Waga 85 kg

1.Beata Walicka – ZKS Gogolin

Punktacja drużynowa Memoriału

1.ZKS Gogolin – 129 pkt

2.LUKS Orły Namysłów – 112 pkt

3.MKS Rokita Brzeg Dolny – 87 kg

4.ZKS Slavia Ruda Śląska – 85 pkt

5.MGLKS Wiatr Wołów – 84 pkt

6.UKS Modliszki Słomków Mokry -59 pkt

7.ULKS Guliwer Kielce – 56 pkt

8.UKS Iron Bulls Bielawa – 43 pkt

9.LKS Dąb Brzeźnica – 32 pkt

10.WKS Śląsk Milicz – 28 pkt

11.Sokol Hradec |Kralove – 27 pkt

12.Gwardia Warszawa – 27 pkt

13.Lokomotiva Krnov – 25 pkt

14.Gladiator Madryt – 21 pkt

15.MULKS Junior Dzierżoniów – 21 pkt

16.MKZ Unia Racibórz – 20 pkt

17.LUKS Kudowa Zdrój – 19 pkt

18.Piast Sieradz – 15 pkt

19.Sowa Pieszyce – 12 pkt

Wybrano najlepszą zawodniczkę zawodów – Karolina Jaworska ZKS Gogolin

i najlepszego zawodnika zawodów – Dawid Czyżewski Gladiator Madryt