Hodowcy gołębi ze Strzebniowa podsumowali sezon

Łącznie w 20 lotach tegorocznego sezonu uczestniczyły gołębie hodowców sekcji nr 2 Gogolin – Strzebniów. W trudnej ze względu na warunki atmosferyczne rywalizacji 15 lotów odbyły gołębie dorosłe, a pięć – młode.

Nie będziemy narzekać i uznajemy, że mimo wielu trudności sezon był dobry – powiedział prezes sekcji Henryk Machura. – W skali oddziału spisaliśmy się nieźle, zwłaszcza jeśli chodzi o loty gołębi dorosłych, a nieco zostało do poprawy w przypadku młodych ptaków – dodał prezes Machura, zaznaczając jednocześnie, że sportowych efektów nie byłoby, gdyby nie wsparcie Burmistrza Gogolina Joachima Wojtali i Rady Miejskiej. – Jest to ważne dla naszego środowiska, bo pozwala rozwijać pasje i kontynuować tradycje, za co serdecznie dziękujemy – podsumował Henryk Machura.

Hodowcy ze Strzebniowa wystawili w sezonie 7605 gołębi, co dało średnią 507 osobników na lot i zdobyli 2105 konkursów przy średniej 140 na lot oraz 27,1% w skali Oddziału. Z kolei w rywalizacji ptaków młodych wystawiono 2594 gołębie, ze średnią 519 na lot. To dało 594 konkursy przy średniej 119 na lot i 22,3% w skali Oddziału.

Najlepiej w tegorocznej rywalizacji spisywali się: Norbert Konieczny (Mistrzostwo Gołębi Dorosłych), Ryszard Lebiedziejewski (I Wicemistrz) i Józef Nocoń (II Wicemistrz). Z kolei Mistrzostwo Gołębi Młodych wywalczył Henryk Machura, I Wicemistrzem został Bernard Wojtaszek, a drugim – Joachim Fait.

W pozostałych kategoriach:

Najlepsze Gołębie Dorosłe 2018 r.

I – Ryszard Lebiedziejewski;

II – Norbert Konieczny;

III – Henryk Machura.

Mistrzostwo Seryjne Gołębi Dorosłych 15/15 2018 r.

Mistrz – Norbert Konieczny;

I Wicemistrz – Józef Nocoń;

II Wicemistrz – Ryszard Lebiedziejewski.

Mistrzostwo Gołębi Rocznych 2018 r.

Mistrz – Norbert Konieczny;

I Wicemistrz – Jerzy Holewa;

II Wicemistrz – Ryszard Lebiedziejewski.

Mistrzostwo Seryjne Gołębi Młodych 15/15 2018 r.

Mistrz – Bernard Wojtaszek;

I Wicemistrz – Joachim Fait;

II Wicemistrz – Henryk Machura.

hodowcy_Strzebniow.jpeg