HODOWCY GOŁĘBI ZE STRZEBNIOWA TEŻ PODSUMOWALI SEZON

Łącznie w 20 lotach tegorocznego sezonu uczestniczyły gołębie hodowców sekcji nr 2 Gogolin – Strzebniów. W trudnej ze względu na warunki atmosferyczne rywalizacji 15 lotów odbyły gołębie dorosłe a 5 młode. – Nie będziemy narzekać i uznajemy, że mimo wielu trudności sezon był dobry – powiedział prezes sekcji Henryk Machura. – W skali oddziału spisaliśmy się nieźle zwłaszcza jeśli chodzi o loty gołębi dorosłych a nieco zostało do poprawy w przypadku młodych ptaków dodał prezes Machura jednocześnie zaznaczając, że sportowych efektów nie byłoby gdyby nie wsparcie burmistrza Gogolina Joachima Wojtali i Rady Gminy. - Jest to ważne dla naszego środowiska bo pozwala rozwijać pasje i kontynuować tradycje za co serdecznie dziękujemy - podsumował Henryk Machura.

Hodowcy ze Strzebniowa wystawili w sezonie 7605 gołębi co dało średnią 507 osobników na lot i zdobyli 2105 konkursów przy średniej 140 na lot oraz 27,1% w skali Oddziału. Z kolei w rywalizacji ptaków młodych wystawiono 2594 gołębie ze średnią 519 na lot. To dało 594 konkursy przy średniej 119 na lot i 22,3% w skali Oddziału.

IMG_3275.jpeg

Najlepiej w tegorocznej rywalizacji spisywali się:  o Mistrzostwo Gołębi Dorosłych zwyciężył Norbert Konieczny, I v-ce Mistrzem został Ryszard Lebiedziejewski a drugim Józef Nocoń. Z kolei Mistrzostwo Gołębi Młodych wywalczył Henryk Machura, I v-ce Mistrzem został Bernard Wojtaszek a drugim Joachim Fait.

W pozostałych kategoriach:

Najlepsze Gołębie Dorosłe 2018r.

1 – Ryszard Lebiedziejewski

2 – Norbert Konieczny

3 -  Henryk Machura

 

Mistrzostwo Seryjne Gołębi Dorosłych 15/15 2018r.

Mistrz - Norbert Konieczny

I v-ce Mistrz  - Józef Nocoń

II v-ce Mistrz – Ryszard Lebiedziejewski

 

Mistrzostwo Gołębi Rocznych 2018r.

Mistrz- Norbert Konieczny

I v-ce Mistrz  - Jerzy Holewa

II v-ce Mistrz – Ryszard Lebiedziejewski

 

Mistrzostwo Seryjne Gołębi Młodych 15/15 2018r

Mistrz- Bernard Wojtaszek

I v-ce Mistrz  - Joachim Fait

II v-ce Mistrz – Henryk Machura