GOGOLIŃSCY ZAPAŚNICY SREBRNO-BRĄZOWI W ŁODZI

Sześć medali wywalczyła siedmioosobowa młodzieżowa ekipa ZKS-u Gogolin podczas międzynarodowych zawodów zapaśniczych o Grand Prix Łodzi. Do rywalizacji stanęło blisko 150 zawodników z Czech, Ukrainy i Polski.

Podopieczni trenera Lucjana Ziemby spisali się bardzo dobrze zdobywając dwa srebrne i cztery brązowe medale. Najbliżej „złota” była rywalizująca w kategorii 45 kg Wiktoria Zwydak. Nasza zawodniczka jeszcze na 10 sekund przed końcem walki z Kingą Jaroniek z AKS-u Piotrków Trybunalski prowadziła. Rywalka jednak wykonała ostatnią punktowaną akcję i zwyciężyła. W finale wystąpiła także Maja Jurgielewicz w kategorii do 28 kg.

Na trzecich miejscach uplasowali się: Dawid Kopeć, który walczył w grupie młodzików choć na co dzień rywalizuje jeszcze grupie dzieci, Szymon Soroka, Dominik Guzy i Jessica Wróbel. Z kolei na piątej pozycji sklasyfikowano Paulę Radajewską. Zespołowo ZKS Gogolin zajął wysokie szóste miejsce na 16 startujących drużyn. Zwyciężył Master Łódź.

Zdjęcia publikujemy za zgodą ZKS Gogolin (archiwum klubowe)