Kościół Park Plac zabaw

Gminne Dożynki - Gogolin 2018

Tegoroczne Gminne Podziękowanie za żniwo „Żniwniok 2018” odbyło się 9 września, na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą dziękczynną w kościele parafialnym pw. NSPJ w Gogolinie. Poświęcone zostały tegoroczne płody rolne, a także kilkaset dożynkowych chlebków, które po mszy trafiły w ręce mieszkańców oraz zaproszonych gości.

Część oficjalną otworzył gospodarz miasta i gminy Joachim Wojtala, który przekazał wyrazy uznania za ciężką pracę rolników, a także złożył podziękowania sołtysom i przewodniczącym zarządów dzielnic.

Nasze sołectwo jak co roku brało czynny udział w tym wydarzeniu. Barwny korowód z Malni tworzyły przedszkolaki, wóz  z koroną, wóz z płodami rolnymi oraz wóz korowodowy. Wszystkie nasze prace zostały nagrodzone. Korona żniwna zdobyła II miejsce, wóz korowodowy II miejsce i wóz z Płodami żniwnymi również drugie miejsce. Praca dzieci ze świetlicy w konkursie "W hołdzie św. Janowi Pawłowi II w 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową” otrzymała wyróżnienie. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

Sołtys wsi Malnia

Barbara Herok oraz Rada Sołecka

 

 

Pogoda
28 listopada
sobota
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,48 PLN
1 CHF = 4,15 PLN
1 USD = 3,76 PLN