Obchody Dnia Niepodległości w Gogolinie

Z okazji narodowego Święta Niepodległości burmistrz Joachim Wojtala wraz z przedstawicielami jednostek organizacyjnych gminy złożyli kwiaty pod pomnikiem poświęconym Ofiarom Wojen i Przemocy w Gogolinie. W sobotę i niedzielę odbyły się zawody sportowe.

W piątkowych (9.11.) uroczystościach uczestniczył także Przewodniczący Rady Miejskiej w Gogolinie i radni, Sekretarz Gminy, Komendant Powiatowy Policji w Krapkowicach, przedstawiciele Okręgowego Zarządu Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników w Opolu oraz przedstawiciele Zarządu Koła Terenowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Gogolinie.

 

 

Po złożeniu kwiatów zebrani udali się do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie  odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów.

 

 

W niedzielę, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny. Integralną częścią świątecznego programu był program sportowy. W sobotę, w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gogolina w Piłce Stołowej oraz VI Turnieju Tenisa Stołowego, w niedzielę zaś III Turniej Amatorów Badmintona o Puchar Burmistrza Gogolina.

 

Wyniki Pierwszych Otwartych Mistrzostw Gogolina w Piłce Stołowej (piłkarzyki):

Udział wzięło 56 uczestników w dwuosobowych zespołach.
Kategorie:
- do 15 roku życia :

1 miejsce: Dominik Friedrich i Łukasz Komandzik
2 miejsce: Katarzyna Miemczyk i Wiktoria Pekar
3 miejsce: Paweł Harmansa i Karolina Kroker
4 miejsce: Teresa Radajewska i Daniela Junghard
- open :

1 miejsce: Jacek Szczepański i Gabriel Pych
2 miejsce: Zenon Gil i Wojciech Wojtyła
3 miejsce: Elżbieta Tutak i Rafał Orkisz
4 miejsce: Piotr Szymała i Michał Głuszek
 

Wyniki VI Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości pod Patronatem Burmistrzów Gogolina i Krapkowic


Kategorie:

- rocznik 2002-2000 dziewczęta :

1 miejsce: Agnieszka Bekiesz
2 miejsce: Weronika Cisińska
3. miejsce: Kamila Suchanek

chłopcy:

1 miejsce: Szymon Anioł
2 miejsce: Łukasz Pietruszka
3 miejsce: Braian Jonderko

- rocznik 1999-1994 dziewczęta:

1 miejsce : Mirela Przemus
2 miejsce: Maria Herok
3 miejsce: Andrea Przemus

chłopcy:

1 miejsce: Paweł Data
2 miejsce: Miłosz Cieliński
3 miejsce: Sebastian Wotka

- rocznik 1993-1963 kobiety:

1 miejsce: Sabina Lasman
2 miejsce: Alicja Bugajska
3 miejsce: Ewa Wawrzynek

mężczyźni:

1 miejsce: Grzegorz Dygnos
2 miejsce: Krzysztof Langhamer
3 miejsce: Marcin Lepich

- rocznik 1962 i starsi mężczyźni:

1 miejsce Ryszard Zdebski
2 miejsce: Jan Pankiewicz
3  miejsce Marek Pastucha
 

Wyniki III Turnieju w badmintonie o Puchar Burmistrza Gogolina

 

Singiel Kobiet:

I miejsce - Justyna Machalska - Racibórz

II miejsce - Elżbieta Dumańska - Nysa

III miejsce - Anna Drążek-Szczerska - Gogolin

Mikst:

I miejsce - Justyna Machalska i Andrzej Spiczak - Racibórz

II miejsce - Anna Drążek-Szczerska i Zenon Gil - Gogolin

III miejsce - Elżbieta Dumańska i Grzegorz Born - Nysa

Singiel mężczyzn:

I miejsce - Wojciech Wycisło - Łaziska Górne

II miejsce - Adam Daroń - K-Kożle

III miejsce - Paweł Streissel - K-Kożle

Singiel mężczyzn 45+:

I miejsce - Mariusz Kaleta - Racibórz

II miejsce - Zenon Gil - Gogolin

III miejsce - ex aequo

Jacek Pokrzywnicki – Gogolin i Dariusz Kozłowski - Strzelce Opolskie

Debel mężczyzn:

I miejsce - Wojciech Wycisło Jacek Thomann - Łaziska Górne

II miejsce - Justyna Machalska i Mirosław Puczek - Racibórz

III miejsce - Jacek Kurek i Rajmund Dzik - Gogolin