II edycja Szpicy Tour

131 osób i jeden pies – to uczestnicy drugiej edycji Crossu Szpica Tour, który odbył się w minioną sobotę 6 października w Gogolinie.

Kamil Baron z Jasionej oraz Anna Jadasz z Gogolina zostali triumfatorami drugiej edycji biegu crossowego "Szpica Tour". Kamil powtórzył sukces sprzed roku, tym razem w czasie 44:44 min. Ponadto na podium w kategorii open znaleźli się: Dawid Maruzkiewicz z Kluczborka i Rafał Jagiela z Opola i Julia Murza z Opola oraz Danuta Wodzińska z Krapkowic. Do mety dobiegło 131 zawodników i zawodniczek. Wśród startujących znaleźli się głównie biegacze z Opolszczyzny, byli także zawodnicy z Wrocławia, Siedlec, Alwerni i Gliwic.

W oczekiwaniu na pojawienie się na mecie uczestników biegu, w mikro i mini biegu udział wzięły przedszkolaki oraz uczniowie klas I – IV, którzy przybyli do Owocowego Ogrodu Miejskiego w Gogolinie, by kibicować swoim rodzicom, czy dziadkom. Wszyscy otrzymali drobne upominki, wylosowane zostały też nagrody – bilety do parku zabaw i kina.

Sponsorami Cross Szpicy były firmy:

Benefit Systems, Columbex, Imex Piechota, Centrum Rozrywki Kubatura, Kino Helios Opole, Odskocznia Park Trampolin oraz Hala Zabaw HopLandia