Polsko-czeska wymiana doświadczeń

W ramach projektu „Wyróżniamy się jakością” w Gogolinie gościła 25 – osobowa delegacja z Urzędu Miejskiego w Jabłonkowie oraz tamtejszych instytucji samorządowych.

W pierwszym dniu zorganizowane zostały warsztaty z zakresu wymiany doświadczeń w kierowaniu jednostkami samorządowymi. W trakcie pierwszego spotkania uczestnicy projektu mogli zapoznać się z działalnością i funkcjonowaniem gminnych jednostek organizacyjnych i poszczególnych wydziałów gogolińskiego magistratu. Swoje prezentacje dla pracowników samorządowych z czeskiego Jabłonkowa przygotowali m.in. dyrektorzy Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej, komendant Straży Miejskiej, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Centrum Reagowania i  wydział Oświaty Sportu i Rekreacji.

Drugi dzień polsko – czeskiego spotkania pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych Gogolina i Jabłonkowa poświecono na zapoznanie się ze szczegółami programu „Odnowa Wsi”. W Kamieniu Śląskim przedstawione zostały założenia i kierunki działania Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi. Następnie spotkanie przeniosło się do gogolińskiego magistratu, gdzie Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala przedstawił najważniejsze przedsięwzięcia, realizowane przez samorząd gminy Gogolin. W najbliższych tygodniach z rewizytą do partnerskiego Jabłonkowa udadzą się pracownicy urzędu oraz gminnych instytucji z Gogolina. A to wszystko w ramach projektu „Wyróżniamy się jakością”, mającego na celu wymianę dobrych praktyk oraz podniesienie jakości usług, świadczonych przez oba samorządy.

Banerek_PL_CZ.png