25. gala Najlepsi z najlepszych odbyła się w Gogolinie

Pokonują przeciwności losu i udowadniają, że chcieć znaczy móc! Sportowcy z niepełnosprawnościami zostali uhonorowani podczas 25. jubileuszowej edycji plebiscytu „Najlepsi z najlepszych”. Uroczysta gala odbyła się 13 września w Gogolinie.

W plebiscycie nagrodzeni zostali najlepsi sportowcy z całej Opolszczyzny, podopieczni fundacji, środowiskowych domów opieki, warsztatów terapii zajęciowych, uczniowie szkół specjalnych – łącznie ok. 85 osób. Wyróżniono także 10 sportowców 25 – lecia. Wśród nich znalazła się gogolinianka Martina Komander – lekkoatletka i pływaczka. W podziękowaniu za hart ducha i godne reprezentowanie miasta Karolinki i Karlika, burmistrz Joachim Wojtala przekazał sportsmance specjalną nagrodę samorządu gminy Gogolin – voucher o wartości 500 zł na zakup nowego stroju sportowego, wraz z pamiątkową koszulką oraz albumem.

Nie zabrakło wzruszeń, podziękowań i pozytywnych emocji. Podczas mszy św., która poprzedziła uroczystą galę, a w której uczestniczyli opolski biskup pomocniczy Paweł Stobrawa, ksiądz prałat Zygmunt Lubieniecki oraz ksiądz proboszcz Stanisław Kołodziej, wielokrotnie podkreślano moc miłości, wiary i nadziei, która napędza tych wspaniałych sportowców i – niczym bumerang – wraca ze zdwojoną siłą. Obecni na uroczystości Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Wicemarszałek Roman Kolek i Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala gratulowali nie tylko sportowcom, ale również ich trenerom i opiekunom za niezwykłe poświęcenie i wsparcie. 

Galę uświetniły występy Fabiana Szymańca wraz z Grupą Fabianos Companieros oraz Adama Wołoszyna i tancerzy Warsztatu Terapii Zajęciowej  w Krapkowicach, a uroczystość zakończył olimpijski pokaz taneczny uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ozimku im. Paraolimpijczyków i Olimpijczyków Polskich. Uroczystości towarzyszyła też wystawa „Sport w wyobraźni dziecka” organizowana przez Zespół Szkół Niepublicznych w Kup i dyrektor Elżbietę Sobolewską oraz Opolskiego Kuratora Oświaty. Niezwykły popis umiejętności dali także zawodnicy MMKS Kędzierzyn – Koźle – Julia Bolibrzuch i Denis Grzesiuk, którzy wraz ze swoim trenerem Tomaszem Zioło zaprezentowali pokaz parabadmintona.