Osiedle Dębowe w Gogolinie się rozrasta

W Urzędzie Miejskim w Gogolinie rozstrzygnięte zostały kolejne przetargi na sprzedaż działek budowlanych na nowo budowanym Osiedlu Dębowym w Gogolinie.

We wtorek 4 września w przetargu nieograniczonym sprzedano osobom fizycznym 4 działki pod budowę domków jednorodzinnych, kolejnego dnia rozstrzygnięty został przetarg nieograniczony, na sprzedaż na tym osiedlu dwóch dużych działek budowlanych, o łącznej powierzchni ponad 1 hektara. Na nieruchomościach tych Spółka Komandytowa - Osiedle Mieszkaniowe Ligonia Spółka z o.o. z Komornik, zamierza wybudować 6 kolejnych budynków mieszkalnych, tym razem wielorodzinnych.

Z takiego obrotu sprawy cieszy się burmistrz Joachim Wojtala – „Nie zwalniamy tempa, nasze zamierzania w rozwoju tej części miasta idą zgodnie z planem. Za kilka dni poznamy wykonawcę prawie 700 metrowej drogi, która będzie trzonem nowego układu komunikacyjnego na tym osiedlu. Nasza spółka komunalna buduje tam już sieć wodną i kanalizacyjną. Wyznaczamy tam nowe drogi wewnętrzne, będą ścieżki rowerowe oraz chodniki”.

Spółka „Osiedle Mieszkaniowe Ligonia” to znany już w Gogolinie inwestor. W ubiegłym roku zakupiła w drodze przetargu obszar nieco ponad 0,5 ha, gdzie realizuje budowę 14 domków w zabudowie szeregowej. Była to pierwsza, sprzedana przez Gminę Gogolin część terenu, z prawie 10 hektarowego kompleksu przeznaczonego na budowę nowego osiedla.

Teraz Inwestor zaoferował budowę sześciu budynków wielorodzinnych a każdy z nich składać się będzie z dziewięciu mieszkań o powierzchni od 40 do 60 m2 na trzech kondygnacjach naziemnych. „W przeciągu 2-3 lat przybędą nam więc w tym rejonie Gogolina 54 mieszkania i pewnie kilkanaście domów. Będą osiedlały się tu nowe rodziny. Stąd jeszcze do końca października bieżącego roku przedstawiona zostanie gotowa koncepcja funkcjonalno-użytkowa dla mającego powstać na Osiedlu Dębowym oddziału żłobkowo-przedszkolnego dla 150 dzieciaków” - zapowiada burmistrz Joachim Wojtala.

ARKUSZ_WIDOK_2_NET.jpeg