Marszałek Województwa partnerem projektu Mosty+

Marszałek za budową tzw. Mostu Południowego, strategicznego dla tej części województwa projektu. Dziś burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura i burmistrz Gogolina Joachim Wojtala spotkali się z marszałkiem województwa opolskiego Andrzejem Bułą. 

W tej sprawie podpisane zostanie porozumienie. Składającym wniosek do ministerialnego projektu „Mosty+” będzie gmina Krapkowice. Partnerami i udziałowcami wkładu własnego poza Krapkowicami, będą gmina Gogolin i Zarząd Województwa Opolskiego. Oczywiście do porozumienia przystąpić mogą inne samorządy.

Według założeń gmina Krapkowice przeprowadzi proces budowlany, następnie drogą zarządzać będzie województwo. Sprawa nabiera rozpędu. Kolejne spotkanie planowane jest już w przyszłym tygodniu.  

Gmina Krapkowice wniosek do ministerstwa złożyć ma na przełomie września i października. Most Południowy będzie jedynym składanym z Opolszczyzny projektem. To jedno z ważniejszych oczekiwań i rozwiązań komunikacyjnych nie tylko dla Krapkowic i Gogolina, ale całej części województwa, począwszy od Kędzierzyna-Koźla, aż po Opole. Budowę nowego mostu popiera zarówno marszałek, jak i wojewoda.

Spotkanie.jpeg