Galeria na płocie

150 pięknych fotografii zdobiło sołectwo Kamień Śląski. Na „Galerii na płocie” przez ponad tydzień można było podziwiać zdjęcia wykonane na terenie gminy Gogolin, Opolszczyzny oraz czeskiego Jabłonkowa.

Wystawę, którą umieszczono na „płotach” w centrum wsi oraz w okolicach Pałacu Odrowążów w Kamieniu Śląskim przygotował Wydział Rozwoju Gospodarczego i Promocji UM z okazji 20 – lecia Programu „Odnowa Wsi” w Gminie Gogolin.  

Na 150 okazałych tablicach znalazły się zarówno zdjęcia pochodząc z archiwum Urzędu Miejskiego w Gogolinie, jak również prace wykonane przez uczestników konkursu fotograficznego „Gogolińskie perełki” oraz członków jabłonkowskiego „Fotoklubu Jablunkov”. Podziwiać więc można było uwiecznione na fotografii gminne i sołeckie imprezy, migawki z dnia codziennego mieszkańców, piękno gogolińskiej i jabłonkowskiej fauny i flory. Zdjęcia idealnie wkomponowały się w klimat jubileuszu 20 – lecia Programu Odnowy Wsi;  cieszyły także oczy tysięcy osób, które w miniony weekend 11 – 12 odwiedziły Kamień Śląski podczas uroczystości patronalnych ku czci św. Jacka.