Z wizytą w Gniewinie, na Pomorzu

Udział w oficjalnych uroczystościach, spotkaniach, mszy świętej a następnie przemarszu i koncercie z okazji Święta Wojska Polskiego - to najkrótsze streszczenie działań delegacji gminy Gogolin z Burmistrzem Gogolina Joachimem Wojtalą a także Młodzieżowej Orkiestry Dętej, w partnerskim Gniewinie na Pomorzu.

- To efekt szybko rozwijającej się współpracy na wielu polach, zarówno ekonomiczno-społecznych jak i kulturalno-sportowych przyznali zarówno burmistrz Joachim Wojtala, jak i wójt Zbigniew Walczak.

Tydzień wcześniej władze samorządowe Gniewina i przedstawiciele tamtejszego Centrum Kultury gościli w naszej gminie podczas uroczystości jarmarkowych "U Świętego Jacka" w Kamieniu Śląskim. Kolejne święta czyli Wojska Polskiego i Matki Boskiej Zielnej dały okazję do rewizyty i zaprezentowania Gogolina na Kaszubach. Samorządowcy wzięli udział w uroczystej mszy świętej, odprawionej przez proboszcza parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika księdza dr Mariana Miotka, który w kazaniu podkreślał rolę i wagę miłości do Ojczyzny ale i "małych ojczyzn", regionów takich jak Kaszuby i Śląsk - nawiązując do wizyty gości z Gogolina. Z kolei po krótkim oficjalnym spotkaniu wójta Walczaka i burmistrza Wojtali odbyła się świąteczna parada z udziałem orkiestr: strażackiej z Gniewina i młodzieżowej z Gogolina, organizacji lokalnych i miłośników militariów, którzy defilowali wraz z wojskowym uzbrojeniem. Ostatnią częścią obchodów był piknik, na którym swoje umiejętności zaprezentowali strongmani z kraju i zagranicy a następnie na scenie wystąpiła gogolińska orkiestra pod kierunkiem Rafała Jilga. Dynamiczny z "żołnierskim marszowym" stylu koncert porwał publiczność z całego kraju, która zawitała do Gniewina na wakacje.