Gogoliński dzień na Jabłonkowskim Jarmarku

47 osób z gminy Gogolin na czele z Burmistrzem Gogolina Joachimem Wojtalą oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Gogolinie Piotrem Czokiem prezentowało bogactwo gogolińskiej ziemi w trakcie jarmarku w partnerskim Jabłonkowie (14.07).

Na zaproszenie starosty Jiříego Hamroziego, podczas sobotniej odsłony dwudniowego Jabłonkowskiego Jarmarku, stoiska promocyjne przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, Wydział Rozwoju Gospodarczego i Promocji UM w Gogolinie oraz Klub Seniora. Mieszkańcy tego uroczego miasteczka i okolic mogli zakupić m.in. witraże, płyty CD, szydełkowe wyroby, a także skosztować gogolińskich specjałów: rogalików św. Jacka oraz samosów z krupniokiem. Zainteresowaniem cieszyły się również stoiska z porcelaną zdobioną przez Grażynę Czekałę oraz przysmakami z Delicious Home Made p. Ireny Jasińskiej. Krótki program artystyczny przygotowały „Szwarne Dziołchy” z Górażdży; wystąpił także znany i lubiany w Gogolinie Artur Thomas.  W sztafecie wystartowała natomiast silna grupa „Gogolin biega”, głośno dopingowana przez sołtysów i przewodniczących zarządów dzielnic, którzy również uczestniczyli w tym wyjeździe. Gogolińscy sportowcy uplasowali się na IV miejscu na 11 startujących drużyn.

W związku z obchodzonym w bieżącym roku jubileuszem 20 – lecia współpracy partnerskiej Gogolina i Jabłonkowa, w niedzielę burmistrz oraz przewodniczący rady przekazali mieszkańcom i władzom samorządowym serdecznie pozdrowienia z miasta i gminy Karolinki i Karlika. Wręczając na ręce starosty Jiříego Hamroziego pamiątkowy grawerton, podziękowali również za dwudziestoletnią przyjaźń i wyrazili nadzieję na kontynuację tej owocnej współpracy.