Artystyczne Lato w Gogolinie

Pierwsza odsłona Artystycznego Lata w mieście już za nami. W miniony weekend mieszkańcy Gogolina i licznie przybyli goście z całego regionu świętowali początek Jubileuszu 20-lecia partnerstwa pomiędzy Gogolinem a czeskim Jabłonkowem.

Z tej to okazji na scenie na gogolińskim Placu Benedyktyńskim przygotowano specjalny program artystyczny. Niezwykle symbolicznym momentem tego weekendu było krótkie, wspólne wystąpienie burmistrza Joachima Wojtali i mistostarosty Jablunkova Stanislavem Jakusem, którzy wraz z Haliną Mlynkovą podziękowali wszystkim mieszkańcom za 20 lat bardzo owocnej, międzynarodowej współpracy partnerskiej.

Nieco symbolicznym owocem tej współpracy były m.in. sobotnie koncerty czeskich zespołów na scenie w Gogolinie. W ramach Festiwalu Muzycznych Wspomnień posłuchać można było legendarnych przebojów zespołów ABBA, BONEY M i Elvisa Presleya. Nieco humorystycznym akcentem sobotniego wieczoru był koncert znanego jeszcze z Kabaretu Rak, śląskiego artysty Grzegorza Poloczka. Z pięknym koncertem niezapomnianych i nuconych przez wszystkich przebojów wystąpiła w Gogolinie także powstała w 1975 roku grupa Happy End.

Niedziela upłynęła z kolei pod znakiem tak bardzo lubianych przebojów Czerwono Czarnych i brytyjskiego zespołu rockowego Quenn. Na finał dwudniowego Festiwalu Muzycznych Wspomnień wystąpiła wspomniana już Halina Mlynkova, polska piosenkarka i autorka tekstów pochodząca z przedmieścia Jablunkova z Nawsi na Śląsku Cieszyńskim, wokalistka zespołu Brathanki w latach 1998–2003.

Organizatorem Artystycznego Lata w Mieście był Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Gogolinie. A za dwa tygodnie (21-22 lipca) zaplanowany został Finał Artystycznego Lata. Na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie zabrzmią najlepsze rytmy rocka, blusa i reggae. Sobotni wieczór uświetni Natalia Szroeder. W niedzielę Zespół Żuki i największe przeboje The Beatles i Czesława Niemena. Na finał koncert Anny Wyszkoni. Ponadto pokazy multimedialne, warsztaty i wiele innych atrakcji.