Kolejny, nowy zakład produkcyjny w Gogolinie

W piątek 22 czerwca w strefie aktywności gospodarczej w Gogolinie, na terenie przylegającym do obszaru Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej swój nowo wybudowany zakład oficjalnie otwarła spółka Niemeyer - Polserw.

Znana głównie w branży automotiv firma Niemeyer-Polserw prowadzi działalność na polskim rynku od 1995 roku. Jej produkcja rozlokowana była dotychczas w zakładach w Krapkowicach, gdzie spółka miała swoją główną siedzibę oraz w Opolu.

Nowy zakład w Gogolinie otwarto w obecności władz koncernu z Niemiec, właścicieli,  inwestorów oraz pracowników zakładu. W uroczystości uczestniczyli także Wicemarszałek Województwa Opolskiego Antoni Konopka, Starosta Krapkowicki Maciej Sonik oraz Aneta Grzegocka, Z-ca Dyrektora ds. Kontraktacji i Płatności OCRG. Obecny na uroczystości burmistrz Gogolina Joachim Wojtala nie krył zadowolenia z uruchomienia właśnie na tym terenie, w gminnej strefie aktywności gospodarczej, gdzie dwa miesiące temu otwarto nowy zakład produkcyjny koncernu Hengst, a kolejna hala produkcyjna sąsiadującej firmy Sentrex rośnie jak na przysłowiowych drożdżach.

„Spotykając się w listopadzie 2016 roku, tuż po podpisaniu aktu notarialnego z ówczesnym pełnomocnikiem Zarządu, a  jednocześnie nowym Dyrektorem zakładu ś.p. Markiem Krześkiem nie kryliśmy zadowolenia z pozytywnie zakończonych, wielomiesięcznych negocjacji z dotychczasowym właścicielem terenu.  Z poprzednim Prezesem i dyrektorem zakładu Gertem Betzmerem rozmawialiśmy o niezwykle obiecujących planach inwestycyjnych – wspominał w trakcie uroczystości burmistrz Joachim Wojtala. - Dzisiaj cieszymy się, że te ambitne plany się ziściły. Stąd w uznaniu Państwa zaangażowania w rozwój przedsiębiorczości na terenie Gminy Gogolin przekazuję wraz wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Gizelą Sapok ten symboliczny gogoliński klucz sukcesu. Niech skutecznie otwiera on przed Wami podwoje światowych rynków, dla dalszego dynamicznego rozwoju Zakładu, ku zadowoleniu Zarządu i wszystkich pracowników” – dodał burmistrz przekazując klucz na ręce Prezesa Zarządu Heinza Schocha.

Firma Niemeyer-Polserw posiada bardzo nowoczesny, zautomatyzowany park maszynowy. Specjalizuje się w laserowej i mechanicznej obróbce elementów metalowych oraz montażu podzespołów stalowych i aluminiowych, głównie na potrzeby firm działających w przemyśle samochodowym. Jej kooperantami są firmy o znanych markach samochodowych na całym świecie. Do pracy w nowym zakładzie skierowano obecnych pracowników z dotychczasowych lokalizacji. Właściciel deklaruje jednak systematyczne zwiększanie zatrudnienia do poziomu ok. 200 osób, zwłaszcza specjalistów z branży metalowej.

 

 

Niemayer_Polserw.jpeg