Piknikowo w Owocowym Ogrodzie Miejskim

Okazuje się, że Owocowy Ogród Miejski w Gogolinie jest fantastycznym miejscem na zorganizowanie pikniku! Przekonali się o tym wszyscy, którzy w niedzielne popołudnie (10.06) przybyli na imprezę, organizowaną przez Urząd Miejski w Gogolinie.

„Piknik w Ogrodzie” okazał się strzałem w dziesiątkę! Na kocach, które zostały rozłożone na trawie, wypoczywały nie tylko całe rodziny, ale także seniorzy i młodzież, wyposażeni w piknikowy ekwipunek– parasole, kosze wypełnione przysmakami oraz książki. Czas spędzony w ogrodzie umilał koncert instrumentalny w wykonaniu big bandu, działającego przy Państwowej Szkole Muzycznej w Krapkowicach. Nieco bardziej aktywni uczestnicy imprezy mogli spróbować swoich sił w budowaniu konstrukcji z drewnianych klocków. Nie zapomniano też o łasuchach – stoisko z naturalnymi przekąskami z domowego ogródka przygotowała Irena Jasińska z Gogolina, która serwowała m.in. owocowe szaszłyki, muffiny, pudding chia na mleku kokosowym, koktajl z nutami mango i limonki oraz „arbuzową tartę”. Nie zabrakło też stoisk, na których można było zakupić watę cukrową, lody, czy też posilić się grillowaną kiełbaską. Na terenie owocowego ogrodu wyeksponowana została także wystawa prac plastycznych dzieci, biorących udział w konkursie „Suseł spod Gogolina”. Mali uczestnicy tego konkursu z dumą prezentowali swoje dzieła rodzicom, rodzeństwu i kolegom. Wręczenia nagród dokonał sam Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, który najpierw pogratulował zwycięzcom, którzy stanęli na podium, a następnie obdarował upominkami wszystkich, którzy zgłosili te piękne prace do konkursu.

 

 

Impreza organizowana w ramach projektu Gminy Gogolin pn.: Promocja bioróżnorodności Gminy Gogolin - "Nie tylko dzieciaki kochają rośliny i zwierzaki", dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO NA LATA 2014 – 2020.

RPO+PL+OPO+EFRR.jpeg