Festiwal zwierząt w parku miejskim w Gogolinie

Mieszkańcy Gogolina po raz kolejny udowodnili, że potrafią się dobrze bawić w każdych warunkach! Deszczowe i burzowe popołudnie nie przeszkodziły w organizacji sobotniego (9.06) „Festiwalu zwierząt”.

Impreza, która odbyła się w Parku Miejskim przy ul. Ligonia spotkała się ze sporym zainteresowaniem miłośników czworonożnych pupili. Atrakcji tego dnia nie brakowało. Były pokazy psich sztuczek i posłuszeństwa, pokaz mondioringu, porady psiego fryzjera, a także liczne stoiska, wykłady oraz eko – warsztaty. Do walki o miano „najsympatyczniejszego psa Gogolina” stanęło piętnaście czworonogów. Najmłodszych zabawiali aktorzy z teatru „Kultureska”, którzy w barwnych kostiumach zorganizowali dla maluchów „Bajeczną fiestę”. Były także dmuchańce, gigantyczne bańki mydlane, a także eko – klocki, z których można było układać imponujące wieże i konstrukcje. Przybyli na imprezę mogli też oddać swój głos w konkursie na kociego króla i najsympatyczniejszego psa. Można było również podziwiać Gogolin podczas przejażdżki bryczką, a wielki finał zwieńczył mega tort w kształcie psiej kości.

Wyniki konkursów:

Konkurs na najsympatyczniejszego psa Gogolina i okolic

1 miejsce: Chica, zgłoszona przez p. Zimerman, opis: Szczeniak, uwielbia zabawy z dziećmi.

2 miejsce: Fiszka, zgłoszona przez Oliwię Ćwirko, opis: Najsympatyczniejsze futro na czterech łapach. Wulkan energii

3 miejsce: Cora, zgłoszony przez Dawida Wiorę, opis: pies rasy beagle. To najlepszy przyjaciel dzieci w naszej rodzinie. Ma na koncie tytuły: młodzieżowy champion Polski I Champion Polski

Konkurs na kociego króla Gogolina i okolic

1 miejsce: Ami, zgłoszony przez Annę Marię Wiorę, opis: Najwspanialszy kot na świecie

2 miejsce: Tymonek, zgłoszony przez Marię Krężel, opis: Nasz kochany przyjaciel rodziny ma jeszcze brata bliźniaka, który niestety nie lubi zdjęć. Jak kotki były małe, całymi godzinami można było obserwować ich zabawę, teraz wielkie kociska tylko majestatycznie spacerują po ogrodzie

3 miejsce: Fox, zgłoszony przez Piotra Blaut, opis: Rudy żarłoczek, pieszczoszek i leniuszek

 

 

Impreza organizowana w ramach projektu Gminy Gogolin pn.: Promocja bioróżnorodności Gminy Gogolin - "Nie tylko dzieciaki kochają rośliny i zwierzaki", dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO NA LATA 2014 – 2020.

RPO+PL+OPO+EFRR.jpeg