II Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki Gogolin

Niesamowite aranżacje, piękne głosy, podniosła atmosfera oraz wypełniona do ostatniego miejsca sala. W Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie miała miejsce (8 czerwca) druga odsłona II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki.

Międzynarodowa grupa artystów zawitała do Gogolina korzystając z zaproszenia Burmistrza Joachima Wojtali, który był jednym z członków Komitetu Honorowego festiwalu, partnerem koncertu był Urząd Miejski w Gogolinie.

Przed poniedziałkowym finałowym Koncertem Laureatów w Teatrze im. J. Kochanowskiego, w piątkowe popołudnie na scenie w Gogolinie zaśpiewanych zostało 17 piosenek w aranżacji ludowej. Dla mieszkańców Ziemi Gogolińskiej zaśpiewali artyści-piosenkarze występujący solo, jak i zespoły polonijne z różnych zakątków świata m.in. z Litwy, USA, Francji, Austrii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Białorusi, Australii oraz Łotwy. Pomysłodawczynią i głównym organizatorem festiwalu jest Halina Nabrdalik, dziennikarka Radia Opole, a zarazem prezes Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska. W swojej działalności społecznej na rzecz Polaków mieszkających poza krajem odkryła, że młodzi polonusi nie zawsze znają polskie piosenki, będące prawdziwymi perłami polskiej kultury narodowej. Pani Halina, jako dyrektor festiwalu wraz z Donatem Przybylskim byli głównymi prowadzącymi i konferansjerami.