IX Pielgrzymka Nordic Walking

Ponad dziewięćdziesięciu pielgrzymów wyruszyło wczesnym rankiem (w sobotę 2.06) z Gogolina w doroczną, dziewiątą już Diecezjalną Pielgrzymkę Entuzjastów Nordic Walking na Górę Św. Anny.

Ta forma pielgrzymowania od wielu lat cieszy się sympatią nie tylko mieszkańców gminy Gogolin i naszego powiatu, ale również miłośników wędrowania z województw ościennych - z Górnego i Dolnego Śląska a w tym roku także z zagranicy - z Niemiec i Czech. Co roku przybywają również nowe osoby chcące połączyć sport i przeżycia duchowe.

W sobotnie przedpołudnie pielgrzymom towarzyszył wyjątkowy jak na początek czerwca upał, ale wszyscy uczestnicy od najmłodszego (6lat) po najstarszego (82 lata) dzielnie stawili mu czoła. Tradycyjnie w drodze dla uczestników pielgrzymki zaplanowano postój i poczęstunek w “Pustelni Eliasza” w Jasionie. Tam dietetyczka, pani Agnieszka Wasiak – Szufranowska przy wsparciu pań z Uniwersytetu III Wieku w Gogolinie przygotowała warzywnego grilla.

Zwieńczeniem marszu była msza św. w kościele Świętego Krzyża obok placu Trzech Krzyży w intencji wszystkich uprawiających nordic walking odprawiona przez ks. Waldemara Musioła i towarzyszącemu pielgrzymom od kilku lat ks. Pawła Chylę.
Współorganizatorami pielgrzymki byli: Urząd Miejski w Gogolinie, Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Opolu, Zespół Rekreacyjno-Sportowy i Gminny Ośrodek Zdrowia w Gogolinie, a patronami medialnymi: Radio Doxa, TVP3 Oddział w Opolu i Gość Opolski.