Skatowy Puchar Polski z Gogolina pojechał do Bytomia

Ponad 100 zawodników z województw śląskiego, wielkopolskiego i opolskiego wystąpiło w drugim turnieju Pierwszego Indywidualnego Pucharu Polski w Skacie pod patronatem Burmistrza Gogolina Joachima Wojtali. Impreza odbyła się w sobotę 12 maja w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie.

W turnieju zwyciężył Andrzej Czernikarz z Bytomia z wynikiem 3295 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Stanisław Bogusławski z Żor (3132 pkt), a na trzecim kolejny zawodnik z tej miejscowości Eugeniusz Skupień (3046 pkt). Najlepszym wśród reprezentantów gminy Gogolin był Piotr Wieja, reprezentujący Klub Skata „Karolinka” Kamień Śląski, który został sklasyfikowany na 13 miejscu (2683 pkt). 17. lokatę zajął kolejny zawodnik tego klubu Edward Wanat (2536 pkt). W poszczególnych seriach zwyciężali: Leopold Dybowski z Zawadzkiego, Bogdan Gawron z Żor i Piotr Palica z Przyszowic.

Podczas otwarcia turnieju, zarówno prezes Opolskiego Związku Skata Jacek Morawiec, jak i Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala podkreślali, że w gminie od wielu lat jest wielu miłośników tej gry, stąd też tak poważny turniej, w ramach obchodów 100 – lecia Niepodległości Polski, odbywa się w mieście Karolinki i Karlika. Przed zawodami wszyscy uczestnicy turnieju aktywnie włączyli się do zbiórki na rzecz dzieci niepełnosprawnych z gminy Gogolin, którą przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym”.