Nagroda dla Kamienia Śl.

W trakcie uroczystości wręczenia nagród w konkursie Piękna Wieś Opolska, zorganizowanej w sobotę (15.09) w Kórnicy, w gminie Krapkowice, sołtys i przedstawiciele mieszkańców Kamienia Śl. odebrali nagrody laureata Najpiękniejszej Wsi XV - lecia Odnowy Wsi Opolskiej.

Ceremonię wręczenia nagród poprzedziła msza św. odprawiona w kościele parafialnym p.w. św. Fabiana i Sebastiana w Kórnicy. Po jej zakończeniu zaproszeni goście i przedstawiciele wszystkich nagrodzonych sołectw przeszli ulicami Kórnicy – „Najpiękniejszej Wsi 2012” do sali gimnastycznej miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, gdzie odbyło się oficjalne wręczenie nagród laureatom. W uroczystości udział wzięli m.in. Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński, Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta, członkowie Zarządu i radni Województwa Opolskiego, starostowie powiatów, burmistrzowie i wójtowie gmin a także licznie zebrani zaproszeni goście – laureaci konkursu „Piękna Wieś Opolska 2012”.

W tym roku, ze względu na przypadający jubileusz 15-lecia Programu Odnowy Wsi konkurs wzbogacono o dodatkową kategorię, w której udział wzięły miejscowości - laureatki I miejsca konkursu Piękna Wieś Opolska organizowanego w latach od 1998 do 2011r. W kategorii tej brało udział 7 sołectw.

nagroda.jpeg

Tytuł Najpiękniejszej Wsi XV - lecia Odnowy Wsi Opolskiej otrzymał Kamień Śl. a nagrodę główną – czek w wysokości 18.000 zł z rąk marszałka Józefa Sebesty odebrali Sołtys Zbigniew Kawa oraz przedstawiciele mieszkańców Krystyna Broj i Tomasz Sochański. Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala gratulując przyznania tak wspaniałej nagrody podziękował jednocześnie wszystkim mieszkańcom Kamienia Śl. za ich aktywność i współpracę w rozwoju programu odnowy wsi w Gminie Gogolin. Burmistrz zaprosił wszystkich mieszańców Gminy Gogolin oraz całego powiatu krapkowickiego i regionu województwa opolskiego do udziału w programie „Zielone serce gminy” i projekcie promocyjnym „Po uśmiech i zdrowie do ks. Kneipa”.