Muzyczny weekend w Kamieniu Śląskim

Majówkowy tydzień w Gogolinie zakończyły dwa wspaniałe koncerty w Kamieniu Śląskim. W sobotę (5 maja) wystąpiła Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina, a w niedzielę Artur Thomas.

Sobotnie popołudnie mieszkańcom Kamienia Śląskiego i okolicznych sołectw, a także wypoczywającym w Sebastianeum Silesiacum umiliła Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina. Muzycy zagrali na słonecznym dziedzińcu Sebastianum Silesiacum energetyczne utwory, takie jak „Summernight rock”, czy „Holiday in Rio”. Nie zabrakło też rytmicznych polek, a ze sporym entuzjazmem i aplauzem spotkał się utwór Meghan Trainor, podczas którego na perkusji zagrał najmłodszy członek orkiestry –  Michał – dziewięcioletni syn kapelmistrza Rafała Jilga. – Jesteście prawdziwymi artystami. Tworzycie piękno, a człowiek, który otrzymuje piękno, staje się piękniejszy. I myślę, że my wszyscy po tym koncercie odejdziemy piękniejsi – lepsi i życzliwsi – mówił, dziękując za wspaniały występ, ks. Albert Glaeser – gospodarze tego miejsca.

W niedzielę, pięknej scenerii przy stawie na Placu Myśliwca w Kamieniu Śląskim odbył się natomiast pierwszy „Koncert na wodzie”. Tym razem rozbrzmiały światowe standardy, melodie znane i lubiane w wykonaniu Artura Thomasa na fletni pana. Organizatorami koncertów byli Urząd Miejski w Gogolinie, Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie oraz sołtys Kamienia Śląskiego.